Liga chorwacka - 20. kolejka 1. HNL: Varteks Varażdin - Hajduk Split 0-3 (0-1)

W spotkaniu 20. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 2 lutego, jedenastka Varteksa Varażdin przegrała z Hajdukiem Split 0-3 (0-1). Mecz na Stadionie Anđelko Herjavec w Varaždinie obejrzało 5 043 widzów.

20. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-02-02 15:00 | Stadion: Stadion Anđelko Herjavec | Widzów: 5043 | Arbiter: T. Pejin
S. Eduok 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 58 meczów zespół Hajduka Split wygrał 39 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Denisa Glavinę z Varteksa Varażdin, a w 19. minucie Françeska Tahiraja z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hajduka Split w 42. minucie spotkania, gdy Bassel Jradi zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hajduka Split.

Na drugą połowę drużyna Varteksa Varażdin wyszła w zmienionym składzie, za Dominika Glavinę wszedł Leon Benko. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Varteks Varażdin: Ivanowi Rocy w 53. i Markowi Stolnikowi w 71. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hajduka Split w 72. minucie spotkania, gdy Mijo Caktaš strzelił z karnego drugiego gola. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Chwilę później trener Hajduka Split postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Marin Jakoliš, a murawę opuścił Françesko Tahiraj. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Bassel Jradi z zespołu gości. Kibice Varteksa Varażdin nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dejana Glavicę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ivan Posavec.

W 77. minucie Domagoj Drožđek został zastąpiony przez Vinka Petkovicia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hajduka Split w 90. minucie spotkania, gdy Samuel Eduok zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Josip Posavec
77′ Ivan Posavec
Ardian Ismajli
71′ Marko Stolnik
Hamza Barry
16′ Denis Glavina
Mijo Caktaš  72′ (k.) 85′
Ivan Novoselec
Samuel Emem Eduok  90′ (k.)
53′ Ivan Roca
Bassel Zakaria Jradi  42′ 76′
77′ Domagoj Drožđek
Jairo de Macedo da Silva79′
46′ Dominik Glavina
Mario Vušković
77′ Dejan Glavica
Stanko Jurić
Duje Ninčević
Darko Nejašmić
Leonard Vuk
Tonio Teklić
46′ Leon Benko
Jakov Blagaić85′
Mohammad Mehdi Mehdikhani
Marin Jakoliš74′
77′ Vinko Petković
Leon Kreković79′

Zespół Hajduka Split był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników Varteksa Varażdin. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.