Liga chorwacka - 20. kolejka 1. HNL: Slaven Koprivnica - Dinamo Zagrzeb 0-2 (0-1)

1 lutego na Gradski Stadion odbyło się starcie 20. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Slavenu Koprivnica i Dinamo Zagrzeb. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dinamo Zagrzeb 2-0. Pojedynek obejrzało 2 323 widzów.

B. Petković 53'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 75 razy. Drużyna Dinamo Zagrzeb wygrała aż 58 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko sześć.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Od 17. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Dinamo Zagrzeb w końcu przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu Luka Ivanušec dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Dinamo Zagrzeb.

W 49. minucie Luka Ivanušec został zastąpiony przez Lovra Majera.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Dinamo Zagrzeb, zdobywając kolejną bramkę. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Bruno Petković.

W 57. minucie w drużynie Slavenu Koprivnica doszło do zmiany. Davor Lovren wszedł za Robina Kambera. Niedługo później trener Slavenu Koprivnica postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Mateusa Limę. Na boisko wszedł Michele Šego, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Po chwili trener Dinamo Zagrzeb postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Amera Gojaka wszedł Marko Đira, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Dinamo Zagrzeb utrzymać prowadzenie.

W 82. minucie Nemanja Glavčić został zmieniony przez Arijana Brkovicia, co miało wzmocnić jedenastkę Slavenu Koprivnica. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Damiana Kądziora na Tomislava Krizmanicia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Marin Leovac
17′ Matko Zirdum
Petar Stojanović45′
Stipe Bačelić-Grgić
Kévin Théophile-Catherine
82′ Nemanja Glavčić
Amer Gojak36′ 78′
45′ 57′ Robin Kamber
Mislav Oršić
70′ Mateus Lima Cruz
Sadegh Moharrami
82′ Arijan Brković
Francois Moubandje
Mateas Delić
Mario Ćuže
Niko Havelka
Tomislav Krizmanić90′
57′ Davor Lovren
Lovro Majer49′
70′ Michele Šego
Robert Mišković
Luka Liklin
Komnen Andrić

Mario Gavranović

Izet Hajrović

Zespół Dinamo Zagrzeb zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.