Liga chorwacka - 20. kolejka 1. HNL: Lokomotiva Zagrzeb - HNK Rijeka 2-1 (1-0)

W meczu 20. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 1 lutego, zespół Lokomotivy Zagrzeb wygrał z HNK Rijeka 2-1 (1-0). Mecz na Stadionie Kranjčevićeva w Zagrzebiu obejrzało 863 widzów.

20. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-02-01 15:00 | Stadion: Stadion Kranjčevićeva | Widzów: 863 | Arbiter: D. Batinic
Lokomotiva Zagrzeb
HNK Rijeka
2
1
Lirim Kastrati I 45',71'
S. Lončar 86'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Drużyna HNK Rijeka wygrała aż 25 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko dziewięć.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ivan Lepinjica z HNK Rijeka. Była to 38. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy Lokomotivy Zagrzeb otworzyli wynik. W 45. minucie Lirim I dał prowadzenie swojej jedenastce. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Lokomotivy Zagrzeb.

W następstwie utraty gola trener HNK Rijeka postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił pomocnika Roberta Muricia i na pole gry wprowadził napastnika Mateja Vuka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 69. minucie Ivan Lepinjica zastąpił Stjepana Lončara.

W 71. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Lirim I z Lokomotivy Zagrzeb. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Franko Andrijašević z jedenastki gości.

W 77. minucie Ivan Tomečak został zmieniony przez Momčila Raspopovicia, co miało wzmocnić zespół HNK Rijeka. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sammira na Kristijana Jakicia.

Zawodnicy HNK Rijeka odpowiedzieli strzeleniem gola. W 86. minucie wynik ustalił Stjepan Lončar.

Drużynie HNK Rijeka zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Lokomotivy Zagrzeb.

Tibor Halilović
81′ Jorge Sammir
Ivan Lepinjica38′ 69′
88′ Mario Budimir
Robert Murić55′
 45′, 71′ 90′ Lirim Kastrati
Momčilo Raspopović77′
81′ Kristijan Jakić
Daniel Štefulj
Josip Majić
Daniel Iglesias Gago
Loren Maružin
Stjepan Lončar69′  86′
90′ Frane Vojković
Matko Babić
88′ Đorđe Rakić
Matej Vuk55′
Indrit Tuci

Zespół HNK Rijeka zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Lokomotivy Zagrzeb żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.