Liga chorwacka - 20. kolejka 1. HNL: Inter Zaprešic - Istra Pula 2-0 (2-0)

W meczu 20. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 31 stycznia, zespół Interu Zapresic zwyciężył z Istrą Pula 2-0 (2-0). Mecz na Stadionie ŠRC Zaprešić w Zaprešiciu obejrzało 906 widzów.

20. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-01-31 18:00 | Stadion: Stadion Ivan Laljak-Ivić | Widzów: 906 | Arbiter: I. Bebek
Inter Zaprešic
Istra Pula
2
0
J. Mitrović 11'
P. Bosančić 26' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 starcia drużyna Interu Zapresic wygrała 15 razy i zanotowała 13 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Josip Mitrović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Interu Zapresic, strzelając gola w 11. minucie spotkania.

W 26. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Istry Pula Petar Bosančić. W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Igora Postonjskiego z Interu Zapresic, a w 41. minucie Slavka Blagojevicia z drużyny przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Istry Pula postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Robert Perić-Komšić, a murawę opuścił Vice Miljanić. W 67. minucie Matija Fintić został zmieniony przez Denisa Bušnję.

Po chwili trener Interu Zapresic postanowił wzmocnić linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Ivana Mamuta. Na boisko wszedł Borna Bilobrk, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Borislavowi Tsonevowi z Interu Zapresic. Była to 77. minuta pojedynku. W 81. minucie Sergi González został zmieniony przez Josipa Maganjicia, co miało wzmocnić zespół Istry Pula. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Serdera Serderowa na Oussamę Zamouriego oraz Josipa Mitrovicia na Mihaela Benčicia.

Marin Grujević
77′ Borislav Aleksandrov Tsonev
Josip Tomašević
Frano Mlinar
Slavko Blagojević41′
38′ Igor Postonjski
Matija Fintić67′
75′ Ivan Mamut
Šime Gržan
 11′ 86′ Josip Mitrović
Antonio Ivančić
82′ Serder Serderow
Vice Miljanić60′
Osman Hadžikić
Tomislav Duka
82′ Oussama Zamouri
Agron Rufati
86′ Mihael Benčić
Toni Burić
75′ Borna Bilobrk
Denis Bušnja67′

Stefan Lončar

Octavio Andrés Páez Gil

Arona Sané

Josip Maganjić81′

Robert Perić-Komšić60′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.