Liga chorwacka - 20. kolejka 1. HNL: HNK Gorica - NK Osijek 0-0

2 lutego na ŠRC Velika Gorica w Velice Goricy odbył się mecz 20. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Gorica i NK Osijek. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Starcie obejrzało 1 817 widzów.

20. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-02-02 17:30 | Stadion: ŠRC Velika Gorica | Widzów: 1817 | Arbiter: D. Strukan
HNK Gorica
NK Osijek
0
0

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 41. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marina Pilja z NK Osijek, a w 44. minucie Marijana Čabraję z drużyny przeciwnej.

W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kristijana Lovricia z HNK Gorica, a w 62. minucie Ante Majstorovicia z drużyny przeciwnej. Trener HNK Gorica postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Daria Čanađiję i na pole gry wprowadził napastnika Daria Špikicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 72. minucie Łukasz Zwoliński został zmieniony przez Pauliusa Golubickasa. Chwilę później trener NK Osijek postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Marina Pilja. Na boisko wszedł Dmytro Lopa, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w zespole HNK Gorica doszło do zmiany. Michał Masłowski wszedł za Hrvoje Babca.

W 83. minucie sędzia przyznał kartkę Mile Škoriciowi z NK Osijek.

Ivica Ivušić
44′ Marijan Čabraja
Danijel Lončar
Aleksandar Jovičić
Ante Majstorović62′
Matthew Steenvoorden
Mile Škorić83′
77′ Hrvoje Babec
Todor Todoroski
63′ Dario Čanađija
Petar Bočkaj
Joey Suk
László Kleinheisler
Matija Dvorneković
Marin Pilj41′ 77′
47′ Kristijan Lovrić
Eros Grezda
Pape Cherif Ndiaye
Antonio Mance
72′ Łukasz Zwoliński
Mirko Marić
Ivan Čović
Marko Malenica
Krešimir Krizmanić
Talys Alves Pereira Oliveira
72′ Paulius Golubickas
Tomelin Gutieri Guti
Jiloan Hamad
Marin Magdić
77′ Michał Masłowski
Dmytro Lopa77′
Patrik Periša
Luka Marin
Justin Mathieu
Merveille Valthy Streeker Ndockyt
63′ Dario Špikić
Dion Drena Beljo

Josip Špoljarić

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy gości. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy HNK Gorica dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka NK Osijek w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.