Liga chorwacka - 2. kolejka 1. HNL: Slaven Koprivnica - Dinamo Zagrzeb 0-3 (0-2)

W spotkaniu 2. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 27 lipca, zespół Slavenu Koprivnica przegrał z Dinamo Zagrzeb 0-3 (0-2). Mecz na Gradski Stadion obejrzało 2 517 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Krystiana Nowaka występującego w Slavenie Koprivnica.

N. Moro 89'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 73 mecze jedenastka Dinamo Zagrzeb wygrała 56 razy i zanotowała sześć porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo Zagrzeb w czwartej minucie spotkania, gdy Bruno Petković zdobył pierwszą bramkę.

Między 11. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna Slavenu Koprivnica ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Iyayi Atiemwen.

W 43. minucie arbiter pokazał kartkę Milošowi Radivojeviciowi, piłkarzowi gospodarzy.

W 56. minucie za Davida Puclina wszedł Bruno Bogojević. W 63. minucie sędzia wręczył kartkę Lovrowi Majerowi z zespołu gości.

Chwilę później trener Dinamo Zagrzeb postanowił wzmocnić formację obronną i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Marka Leškovicia. Na boisko wszedł Emir Dilaver, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 69. minucie Amer Gojak został zmieniony przez Arijana Ademiego, a za Antonia Marina wszedł na boisko Roko Baturina, co miało wzmocnić jedenastkę Dinamo Zagrzeb. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Muzafera Ejupiego na Mateusa Limę oraz Miloša Radivojevicia na Brunona Godę. W 86. minucie kartką został ukarany Mateus Lima, zawodnik Slavenu Koprivnica.

Dopiero w drugiej połowie Nikola Moro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinamo Zagrzeb, zdobywając kolejną bramkę w 89. minucie pojedynku. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Dominik Livaković
11′ Tomislav Bożić
Marko Lešković36′ 67′
Marko Iharoš
Dino Perić
Krystian Nowak
Petar Stojanović
43′ 82′ Miloš Radivojević
Iyayi Believe Atiemwen  40′
Dario Čanađija
Amer Gojak69′
Mateas Delić
Lovro Majer63′
26′ Nemanja Glavčić
Nikola Moro  89′
Goran Paracki
Antonio Marin76′
56′ David Puclin
Bruno Petković  4′
76′ Muzafer Ejupi
Mario Szitum
Antonijo Ježina
Dinko Horkaš
82′ Bruno Goda
Damian Kądzior
56′ Bruno Bogojević
Roko Baturina76′
76′ 86′ Mateus Lima Cruz
Mario Gavranović
Mihael Mladen
Izet Hajrović

Mislav Oršić

Sędzia w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy Dinamo Zagrzeb otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.