Liga chorwacka - 2. kolejka 1. HNL: Lokomotiva Zagrzeb - HNK Rijeka 0-1 (0-0)

27 lipca na Stadionie Kranjčevićeva w Zagrzebiu odbył się pojedynek 2. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Lokomotivy Zagrzeb i HNK Rijeka. Starcie zakończyło się zwycięstwem HNK Rijeka 1-0. Na stadionie zasiadło 829 widzów.

2. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-07-27 21:00 | Stadion: Stadion Kranjčevićeva | Widzów: 829 | Arbiter: M. Zebec
Lokomotiva Zagrzeb
HNK Rijeka
0
1
A. Čolak 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 meczów zespół HNK Rijeka wygrał 24 razy i zanotował dziewięć porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie arbiter pokazał kartkę Domagojowi Pavičiciowi, piłkarzowi gości.

W 29. minucie za Filipa Arežinę wszedł Bojan Knežević. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Myrta Uzuniego z Lokomotivy Zagrzeb, a w 66. minucie Ivana Lepinjicę z drużyny przeciwnej. Po chwili trener HNK Rijeka postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Roberta Muricia. Na boisko wszedł Boadu Acosty, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Lokomotiva Zagrzeb: Franowi Karačiciowi w 75. i Oliverowi Petrakowi w 82. minucie. Od 76 minuty boisko opuścili piłkarze Lokomotivy Zagrzeb: Domagoj Drožđek, Myrto Uzuni, na ich miejsce weszli: Indrit Tuci, Marko Tolić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Domagoja Pavičicia, Stjepana Lončara zajęli: Luka Capan, Denis Bušnja.

Jedyną bramkę meczu dla HNK Rijeka zdobył Antonio-Mirko Čolak w drugiej minucie doliczonego czasu meczu.

Roberto Punčec
75′ Fran Karačić
Ivan Tomečak
Denis Kolinger
Dario Župarić
Stipo Marković
Tibor Halilović
29′ Filip Arežina
Zoran Kvrżić
Pape Assane Mbodji
Ivan Lepinjica66′
82′ Oliver Petrak
Stjepan Lončar83′
76′ Domagoj Drožđek
Robert Murić74′
Lirim Kastrati
Domagoj Pavičić12′ 76′
64′ 90′ Myrto Uzuni
Hrvoje Smolčić
29′ Bojan Knežević
Denis Bušnja83′
Emerson Santana Deocleciano
Luka Capan76′
90′ Marko Tolić
Boadu Acosty74′
76′ Indrit Tuci
Matej Vuk

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia wręczył trzy żółte kartki zawodnikom Lokomotivy Zagrzeb, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.