Liga chorwacka - 19. kolejka 1. HNL: HNK Gorica - Inter Zaprešic 1-1 (1-0)

W meczu 19. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 13 grudnia, zespół HNK Gorica zremisował z Interem Zapresic 1-1 (1-0). Mecz na ŠRC Velika Gorica w Velice Goricy obejrzało 689 widzów.

B. Tsonev 69'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć drużyna Interu Zapresic wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HNK Gorica w pierwszej minucie spotkania, gdy Łukasz Zwoliński zdobył pierwszą bramkę.

W 26. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nikolę Soldo z Interu Zapresic, a w 43. minucie Musę Muhammeda z drużyny przeciwnej. W ostatniej minucie pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Musa Muhammed z drużyny HNK Gorica i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 43. minucie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartką został ukarany Joey Suk, zawodnik HNK Gorica.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu HNK Gorica.

Na drugą połowę drużyna HNK Gorica wyszła w zmienionym składzie, za Jiloana Hamada wszedł Patrik Periša. Trener HNK Gorica postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Hrvoje Babec, a murawę opuścił Kristijan Lovrić.

W 57. minucie żółtą kartkę dostał Borislav Tsonev z zespołu gości.

Dopiero w drugiej połowie Borislav Tsonev wywołał eksplozję radości wśród kibiców Interu Zapresic, strzelając gola w 69. minucie meczu. Trener Interu Zapresic wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Williama Tchuameniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Josip Mitrović.

W 73. minucie Justin Mathieu został zastąpiony przez Matyję Dvornekovicia. Na 11 minut przed zakończeniem starcia w drużynie Interu Zapresic doszło do zmiany. Borna Bilobrk wszedł za Williama Tchuameniego. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Patrika Perišę z HNK Gorica, a w 90. minucie Ivana Tatomirovicia z drużyny przeciwnej.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Damir Grgić
43′ 45′ Musa Muhammed
Ivan Tatomirović90′
Dario Čanađija
Borislav Aleksandrov Tsonev  69′ 57′
46′ Jiloan Hamad
Tomislav Mazalović
45′ Joey Suk
Frano Mlinar
55′ Kristijan Lovrić
Ivan Mamut
73′ Justin Mathieu
Josip Mitrović73′
 1′ Łukasz Zwoliński
Nikola Soldo26′
Ivan Čović
Žiga Frelih
Matija Szpiczić
Ivan Čeliković
55′ Hrvoje Babec
Ivan Grozdek
Martin Maloča
Milan Savić
46′ 83′ Patrik Periša
Mihael Benčić
73′ Matija Dvorneković
Borna Bilobrk79′
Martin Šroler
Mateo Plehan

William Joel Tchuameni Kouemo73′ 79′

Przewaga zespołu Interu Zapresic w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze HNK Gorica otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół HNK Gorica w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.