Liga chorwacka - 18. kolejka 1. HNL: Dinamo Zagrzeb - Varteks Varażdin 1-0 (0-0)

W spotkaniu 18. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 6 grudnia, jedenastka Dinamo Zagrzeb wygrała z Varteksem Varażdin 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Maksimir w Zagrzebiu obejrzało 1 471 widzów.

18. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-12-06 18:00 | Stadion: Stadion Maksimir | Widzów: 1471 | Arbiter: M. Vidulin
Dinamo Zagrzeb
Varteks Varażdin
1
0
M. Gavranović 77'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 58 razy. Drużyna Dinamo Zagrzeb wygrała aż 38 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko 12.

Zespół Varteksa Varażdin od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Varteksa Varażdin wyszedł w zmienionym składzie, za Ivana Posaveca wszedł Dominik Glavina. W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Matejowi Seniciowi, zawodnikowi gości.

W tej samej minucie za Francois Moubandjego wszedł Mario Szitum. Kibice Dinamo Zagrzeb nie mogli już doczekać się wprowadzenia Maria Gavranovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Antonio Marin. Posunięcie trenera było słuszne. Maria Gavranovicia zdobył zwycięską bramkę w 77. minucie spotkania. W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Francois Moubandjego z Dinamo Zagrzeb, a w 76. minucie Marka Stolnika z drużyny przeciwnej.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Dinamo Zagrzeb doszło do zmiany. Izet Hajrović wszedł za Damiana Kądziora.

Zespołowi gospodarzy w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już 10 celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 77. minucie na listę strzelców wpisał się Mario Gavranović.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Varteksa Varażdin doszło do zmiany. Daniel Štefulj wszedł za Matyję Kolaricia. W tej samej minucie trener Varteksa Varażdin postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Dejan Glavica, a murawę opuścił Ivan Roca.

Matija Kolarić84′
64′ 55′ Francois Moubandje
Matej Senić55′
66′ Damian Kądzior
Marko Stolnik76′
Nikola Moro
Nikola Tkalčić
Daniel Olmo Carvajal
Jessie Guera Djou
61′ Antonio Marin
Mohammad Mehdi Mehdikhani
61′  77′ Mario Gavranović

66′ Izet Hajrović

Mislav Oršić

55′ Mario Szitum

Drużyna Dinamo Zagrzeb była w posiadaniu piłki przez 73 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Jedenastka Varteksa Varażdin zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Dinamo Zagrzeb, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.