Liga chorwacka - 17. kolejka 1. HNL: Varteks Varażdin - NK Osijek 1-1 (0-1)

W starciu 17. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 30 listopada, zespół Varteksa Varażdin zremisował z NK Osijek 1-1 (0-1). Mecz na Stadionie Anđelko Herjavec w Varaždinie obejrzało 1 270 widzów.

17. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-11-30 15:00 | Stadion: Stadion Anđelko Herjavec | Widzów: 1270 | Arbiter: M. Vidulin
Varteks Varażdin
NK Osijek
1
1
D. Glavica 77'
M. Marić 37'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 51 razy. Jedenastka NK Osijek wygrała aż 25 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko 16.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy NK Osijek w 37. minucie spotkania, gdy Mirko Marić strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 zdobytych bramek.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny NK Osijek.

Na drugą połowę zespół Varteksa Varażdin wyszedł w zmienionym składzie, za Mohammada Mehdikhaniego wszedł Matija Kolarić. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Ante Majstorović, zawodnik NK Osijek.

W 58. minucie Ivan Roca został zastąpiony przez Karla Težaka. W 61. minucie arbiter przyznał kartkę Dmytrowi Lyopie z jedenastki gości. Po chwili trener NK Osijek postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Merveille Ndockyt, a murawę opuścił Antonio Mance.

A kibice Varteksa Varażdin nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dejana Glavicę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Dominik Glavina. Posunięcie trenera było słuszne. Dejana Glavicę zdobył wyrównującą bramkę w 77. minucie spotkania.

Mimo że zespół Varteksa Varażdin nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 53 ataki oddał tylko trzy celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W tej samej minucie wynik ustalił Dejan Glavica.

W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy NK Osijek: Igor Carioca, Marin Pilj, a na ich miejsce weszli Tomislav Šorša, Dmytro Lyopa. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

László Kleinheisler
58′ Ivan Roca
Dmytro Lopa61′ 79′
Leon Benko
Mihael Žaper
72′ Dominik Glavina
Antonio Mance70′
46′ Mohammad Mehdi Mehdikhani
Mirko Marić  37′
Dinko Gavranović
Marko Malenica
Ante Mrmić
Tomelin Gutieri Guti
46′ Matija Kolarić
Danijel Lončar
Dominik Perković
Igor Silva de Almeida79′
Daniel Štefulj
Vedran Jugović
72′  77′ Dejan Glavica
Karlo Kamenar
58′ Karlo Težak
Merveille Valthy Streeker Ndockyt70′
Kristian Fućak
Marin Pilj79′

Marko Dugandžić

Sędzia nie ukarał piłkarzy Varteksa Varażdin żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.