Liga chorwacka - 17. kolejka 1. HNL: Slaven Koprivnica - Inter Zaprešic 3-0 (2-0)

W meczu 17. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 29 listopada, zespół Slavenu Koprivnica wygrał z Interem Zapresic 3-0 (2-0). Mecz na Gradski Stadion obejrzało 783 widzów. Jednego z goli strzelił Krystian Nowak.

B. Mikulić 66'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 50 pojedynków drużyna Slavenu Koprivnica wygrała 19 razy i zanotowała 16 porażek oraz 15 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie kartką został ukarany Josip Mitrović, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Slavenu Koprivnica w 16. minucie spotkania, gdy Krystian Nowak strzelił pierwszego gola. W 25. minucie kartkę otrzymał Ivan Tatomirović z Interu Zapresic.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavenu Koprivnica w 26. minucie spotkania, gdy Ivan Krstanović zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Interu Zapresic wyszła w zmienionym składzie, za Frana Mlinara wszedł Damir Grgić. W 58. minucie sędzia ukarał kartką Brunona Godę, piłkarza Slavenu Koprivnica.

Chwilę później trener Interu Zapresic postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Ivan Mamut, a murawę opuścił Josip Mitrović.

Trzeba było trochę poczekać, aby Božo Mikulić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Slavenu Koprivnica, strzelając kolejnego gola w 66. minucie pojedynku. W 73. minucie za Igora Postonjskiego wszedł Juraj Ljubić.

W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Karla Lulicia z Slavenu Koprivnica, a w 82. minucie Juraja Ljubicia z drużyny przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Žiga Frelih
58′ 81′ Bruno Goda
Antonio Bosec
 66′ Božo Mikulić
Ivan Čeliković
 16′ Krystian Nowak
Ivan Tatomirović25′
Stipe Bačelić-Grgić
Valon Ahmedi
Nemanja Glavčić
Tomislav Mazalović
78′ 85′ Karlo Lulić
Frano Mlinar46′
Goran Paracki
Igor Postonjski73′
Bruno Bogojević
Josip Mitrović11′ 59′
 26′ (k.) Ivan Krstanović
Serder Serderow
75′ Mateus Lima Cruz
Ivan Nekić
85′ Arijan Brković
Borislav Aleksandrov Tsonev
81′ Mateas Delić
Juraj Ljubić73′ 82′
Ivan Jajalo
Stjepan Vego
75′ Muzafer Ejupi
Ivan Mamut59′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.