Liga chorwacka - 17. kolejka 1. HNL: Lokomotiva Zagrzeb - HNK Gorica 4-0 (2-0)

W starciu 17. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 29 listopada, drużyna Lokomotivy Zagrzeb wysoko wygrała z HNK Gorica 4-0 (2-0). Mecz na Stadionie Kranjčevićeva w Zagrzebiu obejrzało 583 widzów.

17. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-11-29 19:00 | Stadion: Stadion Kranjčevićeva | Widzów: 583 | Arbiter: D. Batinic
M. Tolić 79'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Lokomotivy Zagrzeb wygrał aż cztery razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Joeya Suka z HNK Gorica, a w 19. minucie Denisa Kolingera z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Lirim I wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lokomotivy Zagrzeb, zdobywając bramkę w 40. minucie spotkania. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Lokomotivy Zagrzeb, strzelając kolejnego gola. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Myrto Uzuni.

W ostatniej minucie pierwszej połowy kartkę dostał Mario Marina z zespołu gości.

Na drugą połowę drużyna HNK Gorica wyszła w zmienionym składzie, za Hrvoje Babca, Łukasza Zwolińskiego weszli Jiloan Hamad, Pape Ndiaye. Także jedenastka Lokomotivy Zagrzeb rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kristijana Jakicia wszedł Oliver Petrak. W 53. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daria Čanađiję z HNK Gorica, a w 59. minucie Enisa Çokaja z drużyny przeciwnej.

W 63. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik HNK Gorica Mario Marina. W 67. minucie Kristijan Lovrić zastąpił Martina Šrolera.

A trener Lokomotivy Zagrzeb wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Indrita Tuciego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Sammir. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić czwartego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lokomotivy Zagrzeb w 79. minucie spotkania, gdy Marko Tolić zdobył czwartą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli.

W 83. minucie w jedenastce Lokomotivy Zagrzeb doszło do zmiany. Domagoj Drožđek wszedł za Marka Tolicia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Kristijan Kahlina
19′ Denis Kolinger
Musa Muhammed
59′ Enis Çokaj
Hrvoje Babec46′
46′ Kristijan Jakić
Dario Čanađija53′
74′ Jorge Sammir
Mario Marina 63′ (samob.) 45′
 79′ 83′ Marko Tolić
Joey Suk1′
 40′ Lirim Kastrati
Kristijan Lovrić67′
 41′ Myrto Uzuni
Martin Maloča
46′ Oliver Petrak
Michał Masłowski
83′ Domagoj Drožđek
Patrik Periša
74′ Indrit Tuci
Justin Mathieu

Pape Cherif Ndiaye46′

Martin Šroler67′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy gości. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Lokomotivy Zagrzeb otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.