Liga chorwacka - 16. kolejka 1. HNL: Slaven Koprivnica - Lokomotiva Zagrzeb 1-0 (1-0)

23 listopada na Gradski Stadion odbyło się starcie 16. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Slavenu Koprivnica i Lokomotivy Zagrzeb. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Slavenu Koprivnica 1-0. Spotkanie obejrzało 754 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Krystiana Nowaka występującego w Slavenie Koprivnica.

I. Krstanović 17'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 35 meczów drużyna Lokomotivy Zagrzeb wygrała 15 razy i zanotowała osiem porażek oraz 12 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie arbiter pokazał kartkę Sammirowi, piłkarzowi gości.

Jedyną bramkę meczu dla Slavenu Koprivnica zdobył Ivan Krstanović w 17. minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 45. minucie sędzia pokazał kartkę Dinowi Haliloviciowi z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Slavenu Koprivnica.

Drugą połowę zespół Lokomotivy Zagrzeb rozpoczął w zmienionym składzie, za Dina Halilovicia wszedł Enis Çokaj. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Tomislavowi Bożiciowi z Slavenu Koprivnica. Była to 58. minuta pojedynku.

W 61. minucie za Lirima I wszedł Baiano. Na 12 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Slavenu Koprivnica doszło do zmiany. Krystian Nowak wszedł za Tomislava Bożicia. W tej samej minucie trener Lokomotivy Zagrzeb postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Indrit Tuci, a murawę opuścił Sammir.

Ivo Grbić
58′ 78′ Tomislav Bożić
Dino Halilović45′ 46′
83′ Nemanja Glavčić
Kristijan Jakić
Goran Paracki
Jorge Sammir14′ 78′
Bruno Bogojević
Marko Tolić
 17′ 90′ Ivan Krstanović
Sadegh Moharrami
78′ Krystian Nowak
Enis Çokaj46′
Matko Zirdum
Josip Majić
90′ Mateas Delić
Pape Assane Mbodji
Ivan Jajalo
Oliver Petrak
83′ Karlo Lulić
Emerson Santana Deocleciano61′
Muzafer Ejupi
Domagoj Drožđek

Indrit Tuci78′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Slavenu Koprivnica, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.