Liga chorwacka - 16. kolejka 1. HNL: NK Osijek - Istra Pula 1-0 (0-0)

W starciu 16. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 24 listopada, zespół NK Osijek wygrał z Istrą Pula 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Gradskim vrt obejrzało 2 455 widzów.

16. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-11-24 15:00 | Stadion: Stadion Gradski vrt | Widzów: 2455 | Arbiter: D. Strukan
NK Osijek
Istra Pula
1
0
M. Marić 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Zespół NK Osijek wygrał aż 17 razy, zremisował 16, a przegrał tylko siedem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między czwartą a 26. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy w zespole Istry Pula doszło do zmiany. Mario Ćuže wszedł za Karolisa Laukžemisa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Markus Pavic z Istry Pula w 52. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 26. minucie. Trener Istry Pula postanowił bronić wyniku. W 57. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ivana Močinicia wszedł Sergi González, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Istry Pula nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

W 63. minucie za Petara Bočkaja wszedł Dmytro Lyopa. W tej samej minucie Jerry Mbakogu został zmieniony przez Josipa Špoljaricia, a za Marina Pilja wszedł na boisko Vedran Jugović, co miało wzmocnić drużynę NK Osijek. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Denisa Bušnję na Regana Obenga w 87. minucie. Od 67. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy NK Osijek w 90. minucie spotkania, gdy Mirko Marić zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Josip Čondrić84′
75′ Talys Alves Pereira Oliveira
Petar Bosančić15′
Ante Majstorović
Einar Galilea Azaceta
67′ Igor Silva de Almeida
Marin Grujević
Mile Škorić
Markus Pavic26′ 52′
63′ Petar Bočkaj
Josip Tomašević
Merveille Valthy Streeker Ndockyt
Denis Bušnja87′
73′ Marin Pilj
Šime Gržan
Mihael Žaper
Antonio Ivančić
 90′ (k.) Mirko Marić
Ivan Močinić57′
4′ 63′ Jerry Uche Mbakogu
Matija Fintić
73′ Vedran Jugović
Stefan Lončar
Karlo Kamenar
Regan Obeng87′
63′ Dmytro Lopa
Robert Perić-Komšić
Benedik Mioč

Marko Dugandžić

63′ Josip Špoljarić

Zespół NK Osijek był w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gości dostali w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.