Liga chorwacka - 16. kolejka 1. HNL: Inter Zaprešic - HNK Rijeka 1-4 (0-4)

W starciu 16. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 24 listopada, zespół Interu Zapresic przegrał z HNK Rijeka 1-4 (0-4). Mecz na Stadionie ŠRC Zaprešić w Zaprešiciu obejrzało 820 widzów.

16. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-11-24 17:30 | Stadion: Stadion Ivan Laljak-Ivić | Widzów: 820 | Arbiter: T. Pejin
A. Gorgon 32'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 51 razy. Jedenastka HNK Rijeka wygrała aż 25 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko 13.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Franko Andrijašević.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka HNK Rijeka, zdobywając kolejną bramkę. W 23. minucie wynik na 0-2 podwyższył Antonio-Mirko Čolak.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 28. minucie Antonio-Mirko Čolak po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-3.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HNK Rijeka w 32. minucie spotkania, gdy Alexander Gorgon strzelił czwartego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 63. minucie Robert Murić został zastąpiony przez Boadu Acosty'ego. A trener Interu Zapresic wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Josipa Mitrovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Valon Ahmedi. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić pierwszego gola.

Między 72. a 79. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Interu Zapresic i jedną drużynie przeciwnej.

Mimo że jedenastka Interu Zapresic nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 60 ataków oddała tylko dwa celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu gola pocieszenia strzelił Nikola Soldo.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-4.

Dario Župarić
65′ Valon Ahmedi
Franko Andrijašević  6′
Juraj Ljubić
Luka Capan
78′ Tomislav Mazalović
Tibor Halilović75′
Frano Mlinar
Robert Murić63′
Serder Serderow
Antonio-Mirko Čolak  23′, 28′ 71′
 90′ Nikola Soldo
Jakov Puljić71′
65′ 72′ Josip Mitrović

William Joel Tchuameni Kouemo

Drużyna HNK Rijeka zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Interu Zapresic, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Natomiast drużyna HNK Rijeka w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.