Liga chorwacka - 16. kolejka 1. HNL: HNK Gorica - Varteks Varażdin 1-0 (0-0)

23 listopada na ŠRC Velika Gorica w Velice Goricy odbyło się spotkanie 16. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Gorica i Varteksa Varażdin. Pojedynek zakończył się zwycięstwem HNK Gorica 1-0. Na stadionie zasiadło 1 272 widzów.

C. Ndiaye 57'

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W 10. minucie Maks Čelić został zastąpiony przez Hrvoje Babca.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ivanowi Miličeviciowi z zespołu gości. Była to 38. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Varteksa Varażdin rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ivana Miličevicia wszedł Daniel Štefulj. Trener HNK Gorica postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Łukasz Zwoliński, a murawę opuścił Jiloan Hamad.

Wysiłki podejmowane przez zespół HNK Gorica w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie bramkę zdobył Pape Ndiaye.

W 62. minucie kartką został ukarany Matija Dvorneković, zawodnik gospodarzy. W tej samej minucie trener Varteksa Varażdin postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Dominika Glavinę. Na boisko wszedł Mohammad Mehdikhani, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 64. minucie Matija Kolarić został zmieniony przez Ivana Posaveca, co miało wzmocnić drużynę Varteksa Varażdin. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patrika Perišę na Justina Mathieu.

Między 76. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Varteksa Varażdin.

Vladan Adżić
10′ Maks Juraj Čelić
Matija Kolarić64′
Aleksandar Jovičić
Ivan Miličević38′ 46′
46′ Jiloan Hamad
Matej Senić76′
Mario Marina
Marko Stolnik78′
68′ Patrik Periša
Nikola Tkalčić
Joey Suk
Jessie Guera Djou
62′ Matija Dvorneković
Ivan Roca
Kristijan Lovrić
Leon Benko
 57′ Pape Cherif Ndiaye
Ivan Posavec64′ 89′
10′ Hrvoje Babec
Daniel Štefulj46′
Martin Maloča
Dejan Glavica
Michał Masłowski
Karlo Težak
68′ Justin Mathieu
Mohammad Mehdi Mehdikhani62′
Martin Šroler

46′ Łukasz Zwoliński

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.