Liga chorwacka - 15. kolejka 1. HNL: Varteks Varażdin - Slaven Koprivnica 0-0

W meczu 15. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 9 listopada, jedenastka Varteksa Varażdin zremisowała z Slavenem Koprivnica 0-0. Mecz na Stadionie Anđelko Herjavec w Varaždinie obejrzało 1 112 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Krystiana Nowaka występującego w Slavenie Koprivnica.

15. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-11-09 17:30 | Stadion: Stadion Anđelko Herjavec | Widzów: 1112 | Arbiter: M. Matoc
Varteks Varażdin
Slaven Koprivnica
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 44 starcia drużyna Slavenu Koprivnica wygrała 18 razy i zanotowała 14 porażek oraz 12 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Boža Mikulicia z Slavenu Koprivnica, a w 34. minucie Ivana Rocę z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Varteksa Varażdin rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ivana Rocę, Ivana Posaveca weszli Neven Đurasek, Mohammad Mehdikhani. W 58. minucie Muzafer Ejupi zastąpił Mateusa Limę.

W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Franjowi Prce z Varteksa Varażdin. W 69. minucie w jedenastce Varteksa Varażdin doszło do zmiany. Vitali Lisakovich wszedł za Dominika Glavinę. Po chwili trener Slavenu Koprivnica postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Stipe Bačelicia-Grgicia. Na boisko wszedł Ivan Jajalo, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 80. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Varteksa Varażdin i jedną drużynie przeciwnej. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Slavenu Koprivnica doszło do zmiany. Mateas Delić wszedł za Karla Lulicia.

Antonijo Ježina
80′ Ivan Miličević
Tomislav Bożić
46′ Ivan Posavec
Bruno Goda
64′ Franjo Prce
Božo Mikulić9′
Matej Senić
Stipe Bačelić-Grgić75′
Marko Stolnik
Karlo Lulić88′
84′ Nikola Tkalčić
Goran Paracki
Jessie Guera Djou
David Puclin
34′ 46′ Ivan Roca
Bruno Bogojević90′
Leon Benko
Muzafer Ejupi58′
69′ Dominik Glavina
Krystian Nowak
46′ Neven Đurasek
Mateas Delić88′
69′ Vitali Lisakovich
Ivan Jajalo75′
46′ Mohammad Mehdi Mehdikhani
Mateus Lima Cruz58′

Drużyna Slavenu Koprivnica miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.