Liga chorwacka - 15. kolejka 1. HNL: HNK Rijeka - Dinamo Zagrzeb 0-5 (0-4)

W pojedynku 15. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 10 listopada, jedenastka HNK Rijeka przegrała wysoko z Dinamo Zagrzeb 0-5 (0-4). Mecz na Stadionie HNK Rijeka obejrzało 5 517 widzów.

15. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-11-10 17:30 | Stadion: Stadion HNK Rijeka | Widzów: 5517 | Arbiter: M. Zebec
P. Stojanović 20'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 83 mecze drużyna Dinamo Zagrzeb wygrała 44 razy i zanotowała 20 porażek oraz 19 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom HNK Rijeka: Petarowi Mamiciowi w 11. i Frankowi Andrijaševiciowi w 13. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo Zagrzeb w 14. minucie spotkania, gdy Luka Ivanušec zdobył pierwszą bramkę.

Prawie natychmiast Mislav Oršić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinamo Zagrzeb, strzelając kolejnego gola w 18. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Petar Stojanović.

W 21. minucie arbiter pokazał kartkę Damianowi Kądziorowi, zawodnikowi gości.

W 26. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mislav Oršić z Dinamo Zagrzeb. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Marinowi Leovacowi z Dinamo Zagrzeb.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka HNK Rijeka rozpoczęła w zmienionym składzie, za Zorana Kvrżicia wszedł Ivan Tomečak. W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dina Pericia z Dinamo Zagrzeb, a w 51. minucie Ivana Lepinjicę z drużyny przeciwnej.

W 68. minucie w zespole Dinamo Zagrzeb doszło do zmiany. Lovro Majer wszedł za Damiana Kądziora. W tej samej minucie Ivan Lepinjica zastąpił Daniego Iglesiasa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo Zagrzeb w 70. minucie spotkania, gdy Mislav Oršić zdobył piątą bramkę. W 73. minucie Daniel Olmo został zmieniony przez Izeta Hajrovicia, a za Brunona Petkovicia wszedł na boisko Iyayi Atiemwen, co miało wzmocnić drużynę Dinamo Zagrzeb. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stjepana Lončara na Roberta Muricia.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-5.

Dominik Livaković
11′ Petar Mamić
Emir Dilaver
João Rodrigo Pereira Escoval
Marin Leovac37′
Dario Župarić
Dino Perić50′
13′ Franko Andrijašević
Petar Stojanović  20′
Tibor Halilović
Luka Ivanušec  14′
46′ Zoran Kvrżić
Nikola Moro
51′ 68′ Ivan Lepinjica
Daniel Olmo Carvajal73′
74′ Stjepan Lončar
Francois Moubandje
46′ Ivan Tomečak
Kévin Théophile-Catherine
68′ Daniel Iglesias Gago
Iyayi Believe Atiemwen77′
74′ Robert Murić