Liga chorwacka - 15. kolejka 1. HNL: Hajduk Split - NK Osijek 3-2 (2-1)

W meczu 15. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 10 listopada, zespół Hajduka Split zwyciężył z NK Osijek 3-2 (2-1). Mecz na Stadionie Poljud obejrzało 7 805 widzów.

M. Marić 52'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 86 spotkań zespół Hajduka Split wygrał 44 razy i zanotował 21 porażek oraz 21 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom NK Osijek: Mile Škoriciowi w 13. i Antoniowi Mancemu w 15. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hajduka Split w 22. minucie spotkania, gdy Mijo Caktaš zdobył pierwszą bramkę. W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dmytra Lyopę z NK Osijek, a w 33. minucie Samuela Eduoka z drużyny przeciwnej.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Hajduka Split, strzelając kolejnego gola. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Samuel Eduok.

Zawodnicy NK Osijek szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 43. minucie gola kontaktowego strzelił Mihael Žaper.

Na drugą połowę zespół Hajduka Split wyszedł w zmienionym składzie, za Filipa Bradaricia wszedł Hamza Barry.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Mirko Marić. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 56. minucie w zespole Hajduka Split doszło do zmiany. Ivan Dolček wszedł za Samuela Eduoka. W 59. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Igora Cariocę z NK Osijek, a w 60. minucie Hamzę Barry'ego z drużyny przeciwnej. W 62. minucie za Dmytra Lyopę wszedł Petar Bočkaj.

W 67. minucie żółtą kartkę dostał Jairo z Hajduka Split.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Hajduka Split przyniosły efekt bramkowy. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Jairo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 73. minucie czerwone kartki dostali: Jairo (po drugiej żółtej), Mario Vušković z Hajduka Split. Chwilę później trener NK Osijek postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Antonia Mancego. Na boisko wszedł Jerry Mbakogu, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 79. minucie Mijo Caktaš został zmieniony przez Stanka Juricia, co miało wzmocnić zespół Hajduka Split. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marina Pilja na Josipa Špoljaricia.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Boško Šutalo
46′ Filip Bradarić
Dmytro Lopa29′ 62′
 22′ 79′ Mijo Caktaš
Merveille Valthy Streeker Ndockyt
 41′ 33′ 56′ Samuel Emem Eduok
Marin Pilj84′
Bassel Zakaria Jradi
Mihael Žaper  43′
Darko Nejašmić
Antonio Mance15′ 76′
 72′ 67′ 73′ Jairo de Macedo da Silva
Mirko Marić  52′
Vice Baždarić
Marko Malenica
56′ Ivan Dolček
Tomelin Gutieri Guti
Oleksandr Svatok
Danijel Lončar
Stipe Vučur
Tomislav Šorša
75′ Mario Vušković
Petar Bočkaj62′
46′ 60′ Hamza Barry
Karlo Kamenar
79′ Stanko Jurić