Liga chorwacka - 14. kolejka 1. HNL: Lokomotiva Zagrzeb - Varteks Varażdin 2-1 (1-1)

4 listopada na Stadionie Kranjčevićeva w Zagrzebiu odbyło się spotkanie 14. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Lokomotivy Zagrzeb i Varteksa Varażdin. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Lokomotivy Zagrzeb 2-1. Na stadionie stawiło się 330 widzów.

14. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-11-04 18:00 | Stadion: Stadion Kranjčevićeva | Widzów: 330 | Arbiter: D. Batinic
D. Glavina 41'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Lokomotivy Zagrzeb wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lokomotivy Zagrzeb w 18. minucie spotkania, gdy Marko Tolić zdobył z karnego pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 41. minucie Dominik Glavina wyrównał wynik meczu.

W 42. minucie Sammir został zastąpiony przez Indrita Tuciego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Lokomotivy Zagrzeb przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Indrit Tuci.

W następstwie utraty bramki trener Varteksa Varażdin postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Nevena Đuraska i na pole gry wprowadził napastnika Mohammada Mehdikhaniego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 71. minucie w jedenastce Varteksa Varażdin doszło do zmiany. Dejan Glavica wszedł za Vitalego Lisakovicha. Po chwili trener Lokomotivy Zagrzeb postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Domagoj Drožđek, a murawę opuścił Lirim I.

W 84. minucie Dominik Glavina został zmieniony przez Leonarda Vuka, co miało wzmocnić drużynę Varteksa Varażdin. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Tolicia na Dina Halilovicia. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Kristijan Jakić z jedenastki gospodarzy. Była to 86. minuta meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Neven Đurasek63′
86′ Kristijan Jakić
Jessie Guera Djou
42′ Jorge Sammir
Ivan Roca
 18′ (k.) 90′ Marko Tolić
Leon Benko
78′ Lirim Kastrati
Matija Kolarić
90′ Dino Halilović
Leonard Vuk 84′
78′ Domagoj Drožđek
Mohammad Mehdi Mehdikhani63′
42′  57′ Indrit Tuci

Drużyna Varteksa Varażdin zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Lokomotivy Zagrzeb przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.