Liga chorwacka - 14. kolejka 1. HNL: HNK Gorica - Hajduk Split 2-1 (1-1)

2 listopada na ŠRC Velika Gorica w Velice Goricy odbył się mecz 14. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Gorica i Hajduka Split. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem HNK Gorica 2-1. Starcie obejrzało 3 753 widzów.

14. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-11-02 17:30 | Stadion: ŠRC Velika Gorica | Widzów: 3753 | Arbiter: T. Pejin
Jairo 28'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół HNK Gorica wygrał aż trzy razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Kristijan Lovrić wywołał eksplozję radości wśród kibiców HNK Gorica, strzelając gola w 11. minucie pojedynku. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 28. minucie gola wyrównującego strzelił Jairo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Joeyowi Sukowi z zespołu gospodarzy. W 53. minucie Darko Nejašmić zastąpił Dina Beširovicia.

A kibice HNK Gorica nie mogli już doczekać się wprowadzenia Matyję Dvornekovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jiloan Hamad. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola. Między 67. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom HNK Gorica i jedną drużynie przeciwnej. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie HNK Gorica doszło do zmiany. Hrvoje Babec wszedł za Daria Čanađiję.

Chwilę później trener Hajduka Split postanowił wzmocnić linię pomocy i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Hamzę Barry'ego. Na boisko wszedł Bassel Jradi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 85. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Mijowi Caktašowi, piłkarzowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HNK Gorica w 86. minucie spotkania, gdy Joey Suk zdobył drugą bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu żółtą kartkę obejrzał Filip Bradarić z Hajduka Split.

W 89. minucie w zespole HNK Gorica doszło do zmiany. Krešimir Krizmanić wszedł za Kristijana Lovricia. W drugiej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Joey Suk, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Ardian Ismajli72′
71′ Musa Muhammed
Josip Juranović
Matthew Steenvoorden
Oleksandr Svatok
80′ Dario Čanađija
Hamza Barry83′
63′ Jiloan Hamad
Filip Bradarić88′
82′ Mario Marina
Mijo Caktaš85′
 86′ 51′ 90′ Joey Suk
Stanko Jurić
 11′ 67′ 89′ Kristijan Lovrić
Darko Nejašmić53′
Pape Cherif Ndiaye
Jairo de Macedo da Silva  28′
Ivan Čović
Goran Blażević
89′ Krešimir Krizmanić
Ivan Dolček
Matija Szpiczić
Stefan Simič
80′ Hrvoje Babec
Samuel Emem Eduok
63′ Matija Dvorneković