Liga chorwacka - 13. kolejka 1. HNL: Varteks Varażdin - Inter Zaprešic 0-1 (0-1)

W meczu 13. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 25 października, zespół Varteksa Varażdin przegrał z Interem Zapresic 0-1 (0-1). Mecz na Stadionie Anđelko Herjavec w Varaždinie obejrzało 1 473 widzów.

13. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-10-25 18:00 | Stadion: Stadion Anđelko Herjavec | Widzów: 1473 | Arbiter: F. Jović
Varteks Varażdin
Inter Zaprešic
0
1
Serderow 31'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 starć zespół Varteksa Varażdin wygrał 13 razy i zanotował dziewięć porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daniela Štefulja z Varteksa Varażdin, a w 22. minucie Tomislava Mazalovicia z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Serder Serderow dla zespołu Interu Zapresic. Bramka padła w tej samej minucie. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vitalego Lisakovicha z Varteksa Varażdin, a w 37. minucie Serdera Serderowa z drużyny przeciwnej. W 41. minucie za Valona Ahmediego wszedł Borislav Tsonev. W ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Igora Postonjskiego, piłkarza Interu Zapresic.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Interu Zapresic.

W 46. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Vitali Lisakovich z drużyny Varteksa Varażdin i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 36. minucie. Na drugą połowę zespół Varteksa Varażdin wyszedł w zmienionym składzie, za Nevena Đuraska, Mohammada Mehdikhaniego weszli Karlo Težak, Matija Kolarić.

W 53. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Borislavowi Tsonevowi z Interu Zapresic. Niedługo później trener Interu Zapresic postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Ivan Mamut, a murawę opuścił Milan Savić. A trener Varteksa Varażdin wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dejana Glavicę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Daniel Štefulj.

Od 73. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. W 81. minucie w drużynie Interu Zapresic doszło do zmiany. Nikola Soldo wszedł za Borislava Tsoneva. W drugiej połowie nie padły gole.

Žiga Frelih
83′ Vladan Adżić
Gordan Barić
90′ Franjo Prce
Ivan Čeliković80′
Marko Stolnik
Damir Grgić
17′ 72′ Daniel Štefulj
Milan Savić68′
Nikola Tkalčić
Ivan Tatomirović
46′ Neven Đurasek
Valon Ahmedi41′
Jessie Guera Djou
Tomislav Mazalović22′
90′ Leon Benko
Frano Mlinar73′
36′ 46′ Vitali Lisakovich
Igor Postonjski45′
46′ Mohammad Mehdi Mehdikhani
Serder Serderow  31′ (k.) 37′
Ante Mrmić
Mladen Matković
46′ Matija Kolarić
Borislav Aleksandrov Tsonev41′ 53′ 81′
72′ Dejan Glavica
Stjepan Vego
Ivan Roca
Ivan Mamut68′
46′ Karlo Težak
Josip Mitrović
Leonard Vuk
William Joel Tchuameni Kouemo
Dominik Glavina
Nikola Soldo81′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Varteksa Varażdin w pierwszej połowie, a w drugiej trzy żółte i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie trzy żółte kartki, w drugiej także trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.