Liga chorwacka - 13. kolejka 1. HNL: Istra Pula - Lokomotiva Zagrzeb 0-2 (0-0)

27 października na Stadionie Aldo Drosina odbyło się spotkanie 13. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Istry Pula i Lokomotivy Zagrzeb. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Lokomotivy Zagrzeb 2-0. Na stadionie stawiło się 1 420 widzów.

13. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-10-27 15:00 | Stadion: Stadion Aldo Drosina | Widzów: 1420 | Arbiter: M. Matoc
Istra Pula
Lokomotiva Zagrzeb
0
2
M. Tolić 85'
I. Tuci 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Drużyna Lokomotivy Zagrzeb wygrała aż 19 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko 10.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie sędzia ukarał kartką Denisa Kolingera, zawodnika gości. W 62. minucie za Antonia Ivančicia wszedł Šime Gržan.

Chwilę później trener Lokomotivy Zagrzeb postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Marko Tolić, a murawę opuścił Lirim I. Marko Tolić spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Istra Pula: Denisowi Bušni w 70. i Agronowi Rufatiemu w 74. minucie. W 73. minucie Stefan Lončar został zmieniony przez Regana Obenga, co miało wzmocnić drużynę Istry Pula. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maria Budimira na Indrita Tuciego w 84. minucie.

Jedenastce gości w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już siedem celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 85. minucie bramkę zdobył Marko Tolić.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Indritowi Tuciemu z Lokomotivy Zagrzeb. Kibice Istry Pula nie mogli już doczekać się wprowadzenia Roberta Pericia-Komšicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Ivan Močinić. W 89. minucie w zespole Lokomotivy Zagrzeb doszło do zmiany. Dino Halilović wszedł za Sammira.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Lokomotivy Zagrzeb, zdobywając kolejną bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Indrit Tuci.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Jon Mersinaj
74′ Agron Rufati
Enis Çokaj
70′ Denis Bušnja
Kristijan Jakić
Mario Ćuže
Jorge Sammir89′
62′ Antonio Ivančić
Mario Budimir84′
73′ Stefan Lončar
Lirim Kastrati64′
88′ Ivan Močinić
Marko Tolić64′  85′
62′ Šime Gržan
Domagoj Drožđek
73′ Regan Obeng
Indrit Tuci84′  90′ 87′
Karolis Laukžemis

Josip Maganjić

88′ Robert Perić-Komšić

Drużyna Lokomotivy Zagrzeb zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki jedenastki Istry Pula.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.