Liga chorwacka - 13. kolejka 1. HNL: Hajduk Split - Slaven Koprivnica 2-0 (1-0)

W spotkaniu 13. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 26 października, zespół Hajduka Split wygrał z Slavenem Koprivnica 2-0 (1-0). Mecz na Stadionie Poljud obejrzało 9 045 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Krystiana Nowaka występującego w Slavenie Koprivnica.

J. Juranović 74'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 70 pojedynków drużyna Hajduka Split wygrała 37 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 24 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hajduka Split w 14. minucie spotkania, gdy Jairo zdobył pierwszą bramkę.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Slaven Koprivnica: Brunonowi Bogojeviciowi w 22. i Davidowi Puclinowi w 24. minucie. W 26. minucie Ivan Jajalo zastąpił Nemanję Glavčicia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hajduka Split.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Hamza Barry z jedenastki gospodarzy. Była to 53. minuta starcia. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Hajduka Split doszło do zmiany. Stanko Jurić wszedł za Samuela Eduoka.

Chwilę później trener Slavenu Koprivnica postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Mateusa Limę. Na boisko wszedł Muzafer Ejupi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Josip Juranović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hajduka Split, strzelając kolejnego gola w 74. minucie meczu. W 78. minucie Ivan Krstanović został zmieniony przez Festima Alidemę, co miało wzmocnić jedenastkę Slavenu Koprivnica. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mija Caktaša na Anthony'ego Kalika oraz Bassela Jradiego na Marina Jakoliša.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Božo Mikulić
 74′ Josip Juranović
Miloš Radivojević
Stefan Simič
Stipe Bačelić-Grgić
53′ Hamza Barry
Ivan Jajalo26′
81′ Mijo Caktaš
Goran Paracki
65′ Samuel Emem Eduok
David Puclin24′
84′ Bassel Zakaria Jradi
Bruno Bogojević22′
Darko Nejašmić
Ivan Krstanović78′
 14′ Jairo de Macedo da Silva
Festim Alidema78′
65′ Stanko Jurić
Muzafer Ejupi68′
81′ Anthony Kalik

Tonio Teklić

Ivan Delić

84′ Marin Jakoliš

Françesko Tahiraj

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Hajduka Split, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.