Liga chorwacka - 11. kolejka 1. HNL: HNK Rijeka - Lokomotiva Zagrzeb 1-0 (1-0)

W spotkaniu 11. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 8 listopada, zespół HNK Rijeka zwyciężył z Lokomotivą Zagrzeb 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Stadionie HNK Rijeka.

R. Murić 17'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Drużyna HNK Rijeka wygrała aż 20 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko 11.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Josipowi Pivariciowi z Lokomotivy Zagrzeb. Była to 16. minuta pojedynku.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Robert Murić dla zespołu HNK Rijeka. Bramka padła w tej samej minucie. W 38. minucie Reuben Acquah został zmieniony przez Krešimira Kovačevicia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny HNK Rijeka.

W 71. minucie kartkę obejrzał Stjepan Lončar z zespołu gospodarzy. Trener Lokomotivy Zagrzeb postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił obrońcę Josipa Pivaricia i na pole gry wprowadził napastnika Roka Šimicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Enis Çokaj82′
71′ Stjepan Lončar
Sherif Kallaku
 17′ (k.) 71′ Robert Murić
Aliyu Ibrahim
90′ Sandro Kulenović
Françesko Tahiraj64′
84′ Luka Menalo
Kemal Osmanković
90′ Ivan Lepinjica
Moutir Chajia46′
84′ Tomislav Turčin
Oliver Petrak82′
71′ Sterling Yatékée
Krešimir Kovačević38′

Roko Šimić82′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Lokomotivy Zagrzeb dokonał pięciu zmian.