Liga chorwacka - 11. kolejka 1. HNL: Dinamo Zagrzeb - Istra Pula 5-0 (2-0)

W starciu 11. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 8 listopada, drużyna Dinamo Zagrzeb wysoko wygrała z Istrą Pula 5-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Maksimir w Zagrzebiu.

M. Tolić 87'

Jedenastka Dinamo Zagrzeb bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Jedenastka Dinamo Zagrzeb wygrała aż 33 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Mario Gavranović. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Kristijan Jakić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinamo Zagrzeb, strzelając kolejnego gola w 44. minucie meczu.

Drugą połowę drużyna Dinamo Zagrzeb rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lovra Majera wszedł Marko Tolić. W 50. minucie Bartol Franjić zastąpił Roberta Burtona.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Petarowi Bosančiciowi z zespołu gości. Była to 72. minuta pojedynku. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Istry Pula postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Gedeona Guzinę. Na boisko wszedł Fuentes, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w jedenastce Istry Pula doszło do zmiany. Josip Špoljarić wszedł za Mateja Vuka.

W 75. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Mario Gavranović z Dinamo Zagrzeb.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 76. minucie wynik na 4-0 podwyższył Mislav Oršić. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli.

Między 79. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Dinamo Zagrzeb: Mario Gavranović, Joško Gvardiol, Mislav Oršić, na ich miejsce weszli: Iyayi Atiemwen, Kévin Théophile-Catherine, Izet Hajrović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rafy Páez, Slavka Blagojevicia, Šime Gržana zajęli: Kim Hyun-Woo, Antonio Perera, Mateo Lisica.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo Zagrzeb w 87. minucie spotkania, gdy Marko Tolić zdobył piątą bramkę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 5-0.

Lovro Juric
79′ Joško Gvardiol
Rafael Páez Cardona79′
50′ Bartol Franjić
Slavko Blagojević79′
 44′ Kristijan Jakić
Šime Gržan87′
46′ Lovro Majer
Dino Halilović
 6′, 75′ 79′ Mario Gavranović
Arona Sané
Lirim Kastrati
Gedeon Guzina72′
 76′ 84′ Mislav Oršić
Matej Vuk72′
Renato Josipović
Jan Paus-Kunšt
Josip Šutalo
Hyun-Woo Kim79′
79′ Kévin Théophile-Catherine
Mario Lovre Vojković
Arijan Ademi
Antonio Ivančić
79′ Iyayi Believe Atiemwen
Stefan Lončar
50′ Robert Lee Burton
Antonio Perera Calderón79′
Mario Ćuže
Adrián Fuentes González72′
46′  87′ Marko Tolić
Josip Špoljarić72′
84′ Izet Hajrović
Mateo Lisica87′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Dinamo Zagrzeb żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.