Liga chorwacka - 1. kolejka 1. HNL: Hajduk Split - Istra Pula 2-0 (1-0)

W spotkaniu 1. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 21 lipca, drużyna Hajduka Split zwyciężyła z Istrą Pula 2-0 (1-0). Mecz na Stadionie Poljud obejrzało 8 284 widzów.

H. Barry 88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Zespół Hajduka Split wygrał aż 22 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Stefan Simič.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Mijo Caktaš, zawodnik Hajduka Split. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hajduka Split.

W 65. minucie w zespole Hajduka Split doszło do zmiany. Hamza Barry wszedł za Ádáma Gyurcsó. W 67. minucie Stefan Lončar zastąpił Einara Galileę.

Niestety w 68. minucie meczu Josip Čondrić bramkarz Istry Pula z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Lovra Majkicia - rezerwowego bramkarza drużyny. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Agron Rufati z zespołu gości. Po chwili trener Hajduka Split postanowił wzmocnić linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Bassela Jradiego. Na boisko wszedł Anthony Kalik, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 82. minucie arbiter przyznał kartkę Darkowi Nejašmiciowi z Hajduka Split. Na siedem minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Istry Pula doszło do zmiany. Robert Perić-Komšić wszedł za Petara Rubicia.

Drużyna Istry Pula ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 88. minucie wynik na 2-0 podwyższył Hamza Barry.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Markus Pavic
 8′ Stefan Simič
Petar Rubić83′
35′ Mijo Caktaš
Agron Rufati74′
65′ Ádám Gyurcsó
Šime Gržan
80′ Bassel Zakaria Jradi
Antonio Ivančić
Stanko Jurić
Stefan Lončar67′
82′ Darko Nejašmić
Octavio Andrés Páez Gil
65′  88′ Hamza Barry
Robert Perić-Komšić83′
Dino Beširović

80′ Anthony Kalik

Françesko Tahiraj

Ivan Delić

Dario Špikić

Piłkarze Hajduka Split obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Hajduka Split w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.