Liga chorwacka - 1. kolejka 1. HNL: Dinamo Zagrzeb - Lokomotiva Zagrzeb 3-0 (2-0)

W spotkaniu 1. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 19 lipca, zespół Dinamo Zagrzeb zwyciężył z Lokomotivą Zagrzeb 3-0 (2-0). Mecz na Stadionie Maksimir w Zagrzebiu obejrzało 3 132 widzów.

B. Petković 85'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 pojedynki jedenastka Dinamo Zagrzeb wygrała 29 razy i zanotowała dwie porażki oraz dwa remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Lokomotiva Zagrzeb: Filipowi Arežinie w 1. i Denisowi Kolingerowi w 12. minucie.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Damian Kądzior wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinamo Zagrzeb, zdobywając bramkę w 17. minucie starcia. W 42. minucie sędzia pokazał kartkę Oliverowi Petrakowi, piłkarzowi Lokomotivy Zagrzeb.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo Zagrzeb w 45. minucie spotkania, gdy Mislav Oršić strzelił drugiego gola.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Amer Gojak z drużyny Dinamo Zagrzeb. W 59. minucie Filip Arežina został zastąpiony przez Bojana Kneževicia.

Między 65. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Dinamo Zagrzeb: Mislav Oršić, Mario Gavranović, Izet Hajrović, na ich miejsce weszli: Iyayi Atiemwen, Bruno Petković, Antonio Marin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Domagoja Drožđeka, Myrta Uzuniego zajęli: Pape Mobodji, Indrit Tuci. W 67. minucie sędzia ukarał kartką Pape'a Mobodjego, piłkarza Lokomotivy Zagrzeb.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo Zagrzeb w 85. minucie spotkania, gdy Bruno Petković zdobył trzecią bramkę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Filip Arežina1′ 59′
49′ Amer Gojak
Luka Ivanušec
 17′ Damian Kądzior
Oliver Petrak42′
69′ Mario Gavranović
Domagoj Drožđek65′
80′ Izet Hajrović
Lirim Kastrati
 45′ 66′ Mislav Oršić
Pape Assane Mbodji65′ 67′
66′ Iyayi Believe Atiemwen
Emerson Santana Deocleciano
Bartol Franjić
Indrit Tuci82′
Nikola Moro

Roko Baturina

80′ Antonio Marin

69′  85′ Bruno Petković

Mario Szitum

Piłkarze Dinamo Zagrzeb obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.