Istra Pula - Slaven Koprivnica 2-1 (0-1). Liga chorwacka - 17. kolejka 1. HNL

W starciu 17. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 24 stycznia, zespół Istry Pula zwyciężył z Slavenem Koprivnica 2-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Stadionie Aldo Drosina.

N. Glavčić 10'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 45 meczów drużyna Slavenu Koprivnica wygrała 16 razy i zanotowała 11 porażek oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Slavenu Koprivnica otworzyli wynik. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Nemanja Glavčić.

Od 28. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Slavenu Koprivnica.

Na drugą połowę jedenastka Istry Pula wyszła w zmienionym składzie, za Dina Halilovicia wszedł Stefan Lončar. W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Einarowi Galilei, zawodnikowi Istry Pula.

W 63. minucie Stipe Bačelić-Grgić zastąpił Miroslava Iličicia. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Luka Hujber z Istry Pula. W tej samej minucie w zespole Istry Pula doszło do zmiany. Antonio Ivančić wszedł za Kim Gyu-Hyeonga.

Po chwili trener Istry Pula postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Arona Sané, a murawę opuścił Luka Hujber. W tej samej minucie w jedenastce Istry Pula doszło do zmiany. Gedeon Guzina wszedł za Sergiego Gonzáleza. W 80. minucie kartkę obejrzał Damian van Bruggen z drużyny gości. W 81. minucie Josip Špoljarić wyrównał wynik meczu z karnego.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Josip Šutalo, piłkarz gospodarzy. W tej samej minucie w drużynie Slavenu Koprivnica doszło do zmiany. Franck Etoundi wszedł za Törlesa Knölla.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Istry Pula w 90. minucie spotkania, gdy Josip Špoljarić zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W czwartej minucie doliczonego czasu gry w zespole Istry Pula doszło do zmiany. Rafa Páez wszedł za Mateja Vuka.

W następstwie utraty bramki trener Slavenu Koprivnica postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Damiana van Bruggena i na pole gry wprowadził napastnika Ivana Delicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Slavenu Koprivnica: Nikola Turanjanin, Niko Janković, a na ich miejsce weszli Nemanja Glavčić, Karlo Lulić. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Ivan Filipović
67′ 75′ Luka Hujber
Tomislav Bożić
36′ Josip Tomašević
Franjo Prce
87′ Josip Šutalo
Damian van Bruggen79′ 90′
75′ Sergio González Testón
Bruno Bogojević40′
46′ Dino Halilović
Karlo Lulić90′
67′ Gyu-Hyeong Kim
Nemanja Glavčić  10′ 90′
57′ Einar Galilea Azaceta
Bruno Goda28′
Šime Gržan
Frano Mlinar
 81′ (k.), 90′ (k.) Josip Špoljarić
Törles Knöll87′
90′ Matej Vuk
Stipe Bačelić-Grgić45′ 63′
Lovro Juric
Ivan Čović
Hyun-Woo Kim
Niko Janković90′
90′ Rafael Páez Cardona
Luka Liklin
67′ Antonio Ivančić
Ivan Delić90′
46′ Stefan Lončar
Franck Mbia Etoundi87′
75′ Arona Sané
Miroslav Iličić63′
75′ Gedeon Guzina
Nikola Turanjanin90′
Vice Miljanić

Mauro Perković

Zespół Istry Pula był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po cztery żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.