Istra Pula - Slaven Koprivnica 1-2 (0-2). Liga chorwacka - 18. kolejka 1. HNL

6 grudnia na Stadionie Aldo Drosina odbyło się spotkanie 18. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Istry Pula i Slavenu Koprivnica. Mecz zakończył się zwycięstwem Slavenu Koprivnica 2-1. Pojedynek obejrzało 374 widzów.

18. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2021-12-06 18:00 | Stadion: Stadion Aldo Drosina | Widzów: 374 | Arbiter: Ante Čuljak
N. Hadžić 31'

Było to starcie zespołów broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą ósma i dziewiąta drużyna 1. HNL-u.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 49 spotkań zespół Slavenu Koprivnica wygrał 16 razy i zanotował 13 porażek oraz 20 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę João Silvie z zespołu gospodarzy.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Hansel Zapata wywołał eksplozję radości wśród kibiców Slavenu Koprivnica, zdobywając bramkę w tej samej minucie pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Slavenu Koprivnica w 31. minucie spotkania, gdy Nedim Hadžić strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Bruno Goda.

W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Antonia Pererę z Istry Pula, a w 40. minucie Arijana Brkovicia z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Piłkarze Istry Pula odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 51. minucie wynik ustalił Robert Mišković.

W 58. minucie żółtą kartką został ukarany Mateo Kocijan, zawodnik Slavenu Koprivnica. W 61. minucie Robert Mišković został zmieniony przez Abdallahiego Mahmouda. João Silva z Istry Pula na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 18. minucie.

W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gorana Parackiego, piłkarza gości. Chwilę później trener Istry Pula postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Serder Serderow, a murawę opuścił Boureima Bandé. W 76. minucie Antonio Perera został zmieniony przez Maura Perkovicia, co miało wzmocnić drużynę Istry Pula. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hansela Zapatę na Ivana Krstanovicia.

Trener Slavenu Koprivnica wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mateo Monjaca. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Nedim Hadžić. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na 10 minut przed zakończeniem meczu, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Maurowi Perkoviciowi i Ivanowi Krstanoviciowi. Od 85 minuty boisko opuścili piłkarze Slavenu Koprivnica: Mateo Kocijan, Mihail Caimacov, Nemanja Glavčić, na ich miejsce weszli: Matko Zirdum, Mihael Mlinarić, Marin Laušić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luki Marina, Diona Belji zajęli: Damjan Daničić, Miroslav Iličić.

Drużynie Istry Pula zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Slavenu Koprivnica.

Antonio Bosec
18′ 67′ João Pedro Eira Antunes da Silva
Tomislav Bożić
Einar Galilea Azaceta
Damian van Bruggen
85′ Luka Marin
Bruno Goda
Frano Mlinar
Goran Paracki73′
Mateo Lisica
Nemanja Glavčić90′
75′ Boureima Hassane Bandé
Mihail Caimacov90′
35′ 76′ Antonio Perera Calderón
Mateo Kocijan58′ 86′
 51′ 61′ Robert Mišković
Nedim Hadžić  31′ 78′
85′ Dion Drena Beljo
Hansel Orlando Zapata Zape  18′ 77′
Gonzalo Antonio Collao Villegas
Antun Marković
Erhun Obanor
Ikouwem Udo Utin
76′ 80′ Mauro Perković
Matko Zirdum86′
Facundo Agustín Cáseres
Arijan Brković40′
85′ Damjan Daničić
Marin Laušić90′
Gonzalo Desio Mugica
Mario Marina
61′ Abdallahi Mohamed Mahmoud
Ivan Krstanović77′ 80′
85′ Miroslav Iličić
Mihael Mlinarić90′
75′ Serder Serderow
Mateo Monjac78′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Istry Pula w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej trzy.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.