Istra Pula - Slaven Koprivnica 1-0 (0-0). Liga chorwacka - 35. kolejka 1. HNL

W spotkaniu 35. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 15 maja, zespół Istry Pula wygrał z Slavenem Koprivnica 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Stadionie Aldo Drosina.

M. Vuk 46'

Był to mecz drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkał się 10. i siódmy zespół 1. HNL-u.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 47 pojedynków jedenastka Slavenu Koprivnica wygrała 16 razy i zanotowała 12 porażek oraz 19 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Taichiego Harę z Istry Pula, a w 45. minucie Brunona Bogojevicia z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Istry Pula zdobył Matej Vuk w 46. minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Taichi Hara.

W 57. minucie za Stipe Bačelicia-Grgicia wszedł Nemanja Glavčić. Po chwili trener Istry Pula postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Boureimę Hassane'a. Na boisko wszedł Šime Gržan, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Istry Pula doszło do zmiany. Antonio Perera wszedł za Dina Halilovicia.

Na murawie, jak to często zdarzało się Slavenowi Koprivnica w tym sezonie, pojawił się Damian van Bruggen, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 77. minucie Gorana Parackiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 78. minucie Josip Tomašević został zmieniony przez João Silvę, co miało wzmocnić zespół Istry Pula. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Karla Lulicia na Francka Etoundiego. Między 80. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Istry Pula.

Istra Pula
89′ Ivan Lučić
Ivan Filipović
Josip Šutalo
Tomislav Bożić
89′ Sergio González Testón
Franjo Prce
Einar Galilea Azaceta
Goran Paracki77′
84′ Luka Hujber
Bruno Bogojević45′
Antonio Ivančić
Karlo Lulić85′
73′ Dino Halilović
Stipe Bačelić-Grgić57′
78′ Josip Tomašević
Bruno Goda
65′ Boureima Hassane Bandé
Frano Mlinar
 46′ Matej Vuk
Ivan Krstanović
33′ Taichi Hara
Törles Knöll
Joseph Fabrice Ondoa Ebogo
Ivan Čović
78′ João Pedro Eira Antunes da Silva
Mitch Apau
Mario Lovre Vojković
Antonio Bosec
65′ 80′ Šime Gržan
Gonzalo Julian Gamarra Leyton
73′ Antonio Perera Calderón