Istra Pula - Lokomotiva Zagrzeb 3-1 (2-1). Liga chorwacka - 16. kolejka 1. HNL

W pojedynku 16. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 10 marca, zespół Istry Pula wygrał z Lokomotivą Zagrzeb 3-1 (2-1). Starcie odbyło się na Stadionie Aldo Drosina.

I. Hadžić 28'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 38 meczów jedenastka Lokomotivy Zagrzeb wygrała 20 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Istry Pula nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Antonio Ivančić. Przy zdobyciu bramki asystował Matej Vuk.

Drużyna Istry Pula niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 10 minut, jedenastka gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Irfan Hadžić. Asystę zaliczył Stipo Marković.

W 37. minucie kartką został ukarany Enis Çokaj, piłkarz gości.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 40. minucie Matej Vuk dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy bramce zanotował Taichi Hara.

W 42. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Josipa Pivaricia z Lokomotivy Zagrzeb, a w 45. minucie Einara Galileę z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Lokomotivy Zagrzeb wyszła w zmienionym składzie, za Olivera Petraka, Branimira Cipeticia weszli Aliyu Ibrahim, Mate Maleš. Także w drużynie Istry Pula w czasie przerwy zaszły zmiany, za Einara Galileę wszedł João Silva.

W 53. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Antonio Ivančić z Istry Pula. Między 56. a 67. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 72. minucie Stipo Marković został zmieniony przez Moutira Chajię. Kibice Lokomotivy Zagrzeb nie mogli już doczekać się wprowadzenia Roka Šimicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Enis Çokaj. Po chwili trener Istry Pula postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Stefan Lončar, a murawę opuścił Matej Vuk.

W samej końcówce starcia w drużynie Istry Pula doszło do zmiany. Gedeon Guzina wszedł za Taichiego Harę. W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Krševanowi Santiniemu z jedenastki gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Kyriakos Papadopoulos56′
45′ 46′ Einar Galilea Azaceta
Marko Lešković
 18′, 53′ Antonio Ivančić
Stipo Marković72′
Rafael Jesús Navarro Mazuelos
Enis Çokaj37′ 76′
Boureima Hassane Bandé
Mateo Marić
 40′ 78′ Matej Vuk
Oliver Petrak46′
56′ Slavko Blagojević
Josip Pivarić42′
Šime Gržan
Irfan Hadžić  28′
89′ Taichi Hara
Antonio Marin
Joseph Fabrice Ondoa Ebogo
Krunoslav Hendija
46′ João Pedro Eira Antunes da Silva
Ivan Čeliković
Dino Halilović
Mario Musa
Dylan James Christopher Levitt
Hajdin Salihu
78′ Stefan Lončar
Moutir Chajia72′
Antonio Perera Calderón
Mate Maleš46′ 67′
89′ Gedeon Guzina
Aliyu Ibrahim46′
Josip Špoljarić
Roko Šimić76′
Mateo Lisica
Jeong-Hyun Kim

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Lokomotivy Zagrzeb w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Lokomotivy Zagrzeb w drugiej połowie dokonała czterech zmian.