Istra Pula - Lokomotiva Zagrzeb 1-1 (1-1). Liga chorwacka - 34. kolejka 1. HNL

W starciu 34. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 11 maja, drużyna Istry Pula zremisowała z Lokomotivą Zagrzeb 1-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Stadionie Aldo Drosina.

J. Pivarić 38'

Było to spotkanie zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 10. i ósma drużyna 1. HNL-u.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Zespół Lokomotivy Zagrzeb wygrał aż 20 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko 11.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mate Maleša z Lokomotivy Zagrzeb, a w 32. minucie Slavka Blagojevicia z drużyny przeciwnej.

Tymczasem zawodnicy Lokomotivy Zagrzeb nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 38. minucie Josip Pivarić dał prowadzenie swojemu zespołowi z rzutu karnego. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Lukasowi Kačavendzie z drużyny gości.

Zawodnicy Istry Pula nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Sergi González. Asystę przy bramce zaliczył Einar Galilea.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 48. minucie kartką został ukarany Roko Šimić, piłkarz gości. W 53. minucie Slavko Blagojević został zastąpiony przez Dina Halilovicia.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Lokomotiva Zagrzeb: Branimirowi Cipeticiowi w 54. i Markowi Leškoviciowi w 57. minucie. Trener Istry Pula postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Šime Gržana i na pole gry wprowadził napastnika Mateja Vuka, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Lokomotivy Zagrzeb postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Enis Çokaj, a murawę opuścił Mate Maleš.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Lokomotiva Zagrzeb: Enisowi Çokajowi w 79. i Josipowi Pivariciowi w 87. minucie. W 82. minucie Moutir Chajia został zmieniony przez Antonia Marina, a za Lukasa Kačavendę wszedł na boisko Kemal Osmanković, co miało wzmocnić drużynę Lokomotivy Zagrzeb. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Boureimę Hassane na Gedeona Guzinę. W drugiej połowie nie padły gole.

Marko Lešković57′
 45′ Sergio González Testón
Ivan Čeliković
Einar Galilea Azaceta
Mate Maleš29′ 71′
68′ Šime Gržan
Moutir Chajia82′
88′ Boureima Hassane Bandé
Josip Pivarić  38′ (k.) 87′
32′ 53′ Slavko Blagojević
Stipo Marković
53′ Dino Halilović
Kemal Osmanković90′
Stefan Lončar
Hajdin Salihu
Antonio Perera Calderón
Enis Çokaj71′ 79′
88′ Gedeon Guzina
Sherif Kallaku
Josip Špoljarić
Alan Leonel Bonansea
68′ Matej Vuk
Antonio Marin82′
Mauro Perković
Luka Stojković

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Lokomotivy Zagrzeb pokazał siedem.