Istra Pula - HNK Gorica 1-2 (0-1). Liga chorwacka - 3. kolejka 1. HNL

31 lipca na Stadionie Aldo Drosina odbył się mecz 3. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Istry Pula i HNK Gorica. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem HNK Gorica 2-1.

3. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2021-07-31 20:00 | Stadion: Stadion Aldo Drosina | Widzów: 536 | Arbiter: Zdenko Lovrić
M. Dieye 68'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna HNK Gorica wygrała aż sześć razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie sędzia pokazał kartkę Krešimirowi Krizmaniciowi z HNK Gorica.

Tymczasem piłkarze HNK Gorica nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Kristijan Lovrić.

W 42. minucie arbiter pokazał kartkę Cheickowi Keicie, zawodnikowi gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny HNK Gorica.

Na drugą połowę zespół HNK Gorica wyszedł w zmienionym składzie, za Cheicka Keitę wszedł Matthew Steenvoorden. W 64. minucie w jedenastce HNK Gorica doszło do zmiany. Matija Dvorneković wszedł za Toniego Fruka.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół HNK Gorica, zdobywając kolejną bramkę. W 68. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Matar Dieye. Asystę zaliczył Matija Dvorneković.

W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Antonia Pererę z Istry Pula, a w 72. minucie Serge'a Martinsson-Ngoualego z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Miroslav Iličić został zastąpiony przez Diona Belję. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Kristijan Lovrić, piłkarz HNK Gorica.

Między 81. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Istry Pula: Mateo Lisica, Slavko Blagojević, na ich miejsce weszli: Robert Mišković, Einar Galilea. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matara Dieyego, Josipa Mitrovicia zajęli: Fran Brodić, Niko Janković.

Mimo że jedenastka gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 72 ataki oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Boureima Hassane. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Rafa Navarro.

Cztery minuty później sędzia przyznał kartkę Bernardowi Maticiowi z drużyny gospodarzy. Zespołowi Istry Pula zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki HNK Gorica.

Musa Muhammed
90′ Bernardo Matić
Aleksandar Jovičić
João Pedro Eira Antunes da Silva
Krešimir Krizmanić10′
Damjan Daničić
Cheick Keita42′ 46′
71′ Antonio Perera Calderón
Serge-Junior Bertil Nicolas Martinsson-Ngouali72′
Frano Mlinar
Josip Mitrović87′
81′ Slavko Blagojević
Kristijan Lovrić  19′ 77′
81′ Mateo Lisica
Hrvoje Babec
72′ Miroslav Iličić
Toni Fruk64′
 90′ Boureima Hassane Bandé
Matar Dieye  68′ 81′
Gonzalo Antonio Collao Villegas
Dominik Kotarski
81′ Einar Galilea Azaceta
Niko Janković87′
81′ Robert Mišković
Jurica Pršir
Mihael Rovis
Fran Brodić81′
Antonio Siljan
Matija Dvorneković64′
72′ Dion Drena Beljo
Martin Šroler

Przewaga drużyny Istry Pula w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom HNK Gorica przyznał cztery.

Jedenastka Istry Pula w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.