Istra Pula - Dinamo Zagrzeb 0-1 (0-1). Liga chorwacka - 20. kolejka 1. HNL

7 lutego na Stadionie Aldo Drosina odbyło się starcie 20. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Istry Pula i Dinamo Zagrzeb. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dinamo Zagrzeb 1-0.

I. Atiemwen 36'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 44 razy. Drużyna Dinamo Zagrzeb wygrała aż 34 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut drużyna Dinamo Zagrzeb zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Istry Pula była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 21. minucie za Joška Gvardiola wszedł Marijan Čabraja.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Kristijan Jakić z jedenastki gości. Była to 35. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Iyayi Atiemwen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinamo Zagrzeb, strzelając gola w 36. minucie pojedynku. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dinamo Zagrzeb.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Istra Pula: Josipowi Tomaševiciowi w 46. i Antoniowi Pererze w 56. minucie. W 60. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Rafa Navarro, Leon Šipoš, a na ich miejsce weszli Sergi González, Gedeon Guzina.

Trener Istry Pula postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Slavka Blagojevicia i na pole gry wprowadził napastnika Josipa Špoljaricia, który w bieżącym sezonie ma na koncie już cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. A trener Dinamo Zagrzeb wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lirima Kastratiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Josip Mišić. Między 68. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Istry Pula: Antonio Perera, Luka Hujber, na ich miejsce weszli: Antonio Ivančić, Mateo Lisica. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lovra Majera, Maria Gavranovicia zajęli: Bartol Franjić, Bruno Petković.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Josip Šutalo, zawodnik gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Dominik Livaković
60′ Sergio González Testón
Joško Gvardiol21′
85′ Luka Hujber
Rasmus Lauritsen
81′ Josip Šutalo
Dino Perić
46′ Josip Tomašević
Petar Stojanović
60′ Slavko Blagojević
Iyayi Believe Atiemwen  36′
Šime Gržan
Luka Ivanušec
Stefan Lončar
Kristijan Jakić35′
56′ 68′ Antonio Perera Calderón
Lovro Majer77′
60′ Gedeon Guzina
Marijan Čabraja21′
60′ Rafael Jesús Navarro Mazuelos
Stefan Ristovski
Dino Halilović
Robert Lee Burton
68′ Antonio Ivančić
Bartol Franjić77′
60′ Leon Šipoš
Marko Tolić
60′ Josip Špoljarić
Lirim Kastrati66′
85′ Mateo Lisica
Mislav Oršić
Mauro Perković
Bruno Petković77′

Zespół Dinamo Zagrzeb był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Dinamo Zagrzeb przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Dinamo Zagrzeb wymienił czterech graczy.