Hrvatski Nogometni Klub Sibenik - Dinamo Zagrzeb 0-2 (0-1). Liga - 35. kolejka

15 maja na Stadionie Subicevac w Szybeniku odbyło się starcie 35. kolejki 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Sibenik i Dinamo Zagrzeb. Mecz zakończył się zwycięstwem Dinamo Zagrzeb 2-0. Na stadionie zasiadło 3 522 widzów.

15 maja  na Stadionie Subicevac w Szybeniku odbyło się starcie  35. kolejki  1. HNL pomiędzy drużynami HNK Sibenik  i Dinamo Zagrzeb. Mecz zakończył się zwycięstwem Dinamo Zagrzeb 2-0. Na stadionie zasiadło 3 522 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Dinamo Zagrzeb wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Dinamo Zagrzeb zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki HNK Sibenik była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 28. minucie arbiter pokazał kartkę Christopherowi Attysowi, zawodnikowi HNK Sibenik.

Marko Tolic wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinamo Zagrzeb, strzelając gola w 39. minucie spotkania. Asystę zanotował Dario Spikic.

W 45. minucie Marko Tolic został zmieniony przez Komnena Andrica. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Dinamo Zagrzeb.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo Zagrzeb w 53. minucie spotkania, gdy Petar Bockaj zdobył drugą bramkę. Między 61. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom HNK Sibenik i jedną drużynie przeciwnej.

Między 64. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze HNK Sibenik: Christopher Attys, Dino Skorup, Antonio Marin, na ich miejsce weszli: Suad Sahiti, Dino Skorup, Edin Julardzija. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daria Spikica, Mislava Orsica zajęli: Luka Menalo, Amer Gojak. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Zespół Dinamo Zagrzeb był w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Jedenastka HNK Sibenik zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy HNK Sibenik otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.