Hrvatski Nogometni Klub Gorica - Nogometni Klub Osijek 1-1 (1-0). Liga - 36. kolejka

21 maja na Gradskim Stadionie Velika Gorica w Velice Goricy odbył się pojedynek 36. kolejki 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Gorica i NK Osijek. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 895 widzów.

21 maja  na Gradskim Stadionie Velika Gorica w Velice Goricy odbył się pojedynek  36. kolejki  1. HNL pomiędzy drużynami HNK Gorica  i NK Osijek. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 895 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 meczów drużyna NK Osijek wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Jozo Simunovic z HNK Gorica. Była to 13. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HNK Gorica w 30. minucie spotkania, gdy Aleksandar Jovicic zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu HNK Gorica.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia przyznał żółtą kartkę Cheickowi Keicie z drużyny HNK Gorica. W 57. minucie Kristian Fucak został zmieniony przez Antonia Mancego.

W tej samej minucie Mato Milos został zmieniony przez Ivana Cvijanovica, co miało wzmocnić zespół NK Osijek. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juricę Prsira na Joeya Suka oraz Anthony'ego Kalika na Vinka Skrbina.

Piłkarze NK Osijek nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Karlo Bartolec.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie NK Osijek doszło do zmiany. Laszlo Kleinheisler wszedł za Mija Caktasa. W 81. minucie czerwoną kartkę obejrzał Kristijan Lovric, tym samym zespół NK Osijek musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W 82. minucie boisko opuścili piłkarze HNK Gorica: David Sim, Vlatko Stojanovski, a na ich miejsce weszli Cheick Keita, Caio Cruz.

Po chwili trener NK Osijek postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ivana Fiolica wszedł Yevgen Cheberko, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi NK Osijek utrzymać remis. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w drużynie NK Osijek za Diego Barriego wszedł Ante Erceg, a w zespole HNK Gorica Toni Fruk zmienił Patrika Juga. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy NK Osijek otrzymali w meczu jedną czerwoną kartkę, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.