HNK Šibenik - Varteks Varażdin 0-0. Liga chorwacka - 20. kolejka 1. HNL

7 lutego na Stadionie Šubićevac w Szybeniku odbyło się starcie 20. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Sibenik i Varteksa Varażdin. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

20. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2021-02-07 15:00 | Stadion: Stadion Šubićevac | Arbiter: Fran Jović
HNK Šibenik
Varteks Varażdin
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 spotkań zespół Varteksa Varażdin wygrał 14 razy i zanotował 12 porażek oraz 12 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół HNK Sibenik próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Kerimowi Memii z jedenastki gości. Była to 33. minuta starcia.

W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Agona Eleziego z Varteksa Varażdin, a w 67. minucie Nikolę Rak z drużyny przeciwnej. W 70. minucie za Emira Sahitiego wszedł Isnik Alimi.

W tej samej minucie w drużynie HNK Sibenik doszło do zmiany. Ignacio Bailone wszedł za Nikolę Raka. Trener Varteksa Varażdin postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił obrońcę Ivana Posaveca i na pole gry wprowadził napastnika Andrisa Herrerę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie Varteksa Varażdin doszło do zmiany. Marko Stolnik wszedł za Agona Eleziego.

A trener HNK Sibenik wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Álvara Martína. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Mario Ćurić.

Neven Đurasek
85′ Mario Ćurić
Agon Elezi58′ 75′
Juan Camilo Mesa Antúnez
Jurica Grgec
67′ 70′ Nikola Rak
Jorge Leonardo Obregón Rojas90′
Deni Jurić
Igor Postonjski
70′ Emir Sahiti
Leon Benko85′
70′ Isnik Alimi
Dominik Glavina90′
70′ Ignacio Daniel Bailone
Andris Herrera Palomino75′
85′ Álvaro Martín de Frías
Vinko Petković
Toni Španja
Borna Petrović

Przewaga drużyny HNK Sibenik w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom HNK Sibenik, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Varteksa Varażdin w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.