HNK Šibenik - Slaven Koprivnica 2-0 (2-0). Liga chorwacka - 31. kolejka 1. HNL

24 kwietnia na Stadionie Šubićevac w Szybeniku odbyło się starcie 31. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Sibenik i Slavenu Koprivnica. Pojedynek zakończył się zwycięstwem HNK Sibenik 2-0.

M. Ćurić 13'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Slavenu Koprivnica zajmowała szóste, natomiast drużyna HNK Sibenik - siódme miejsce.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Jedenastka Slavenu Koprivnica wygrała aż 16 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie bramkę zdobył Deni Jurić. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mario Ćurić.

W 11. minucie kartką został ukarany Franjo Prce, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HNK Sibenik w 13. minucie spotkania, gdy Mario Ćurić zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Deni Jurić.

W 21. minucie kartkę obejrzał Ivica Batarelo z zespołu gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Trener Slavenu Koprivnica postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Frano Mlinar, a murawę opuścił Stipe Bačelić-Grgić. Na drugą połowę jedenastka Slavenu Koprivnica wyszła w zmienionym składzie, za Franja Prce wszedł Damian van Bruggen.

W 48. minucie Suad Sahiti zastąpił Carlosa Torresa. W 58. minucie arbiter przyznał kartkę Ivanowi Krstanoviciowi z Slavenu Koprivnica. A kibice HNK Sibenik nie mogli już doczekać się wprowadzenia Álvara Martína. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Mario Ćurić.

W doliczonej trzeciej minucie pojedynku sędzia ukarał kartką Carlosa Torresa, piłkarza HNK Sibenik.

Tomislav Bożić
21′ Ivica Batarelo
Karlo Lulić
48′ Suad Sahiti
Stipe Bačelić-Grgić46′
85′ Emir Sahiti
Bruno Goda
Marko Bulat
Nemanja Glavčić57′
 13′ 78′ Mario Ćurić
Ivan Krstanović58′ 66′
 8′ 78′ Deni Jurić
Törles Knöll77′
Nediljko Labrović
Ivan Čović
Karlo Bilić
Mitch Apau
85′ Todor Todoroski
Gonzalo Julian Gamarra Leyton
78′ Álvaro Martín de Frías
Frano Mlinar46′
78′ Ivan Laća
Ivan Delić66′
48′ 90′ Carlos Torres
Miroslav Iličić77′

Jedenastka Slavenu Koprivnica zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom HNK Sibenik, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Slavenu Koprivnica w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.