HNK Šibenik - NK Osijek 0-2 (0-1). Liga chorwacka - 10. kolejka 1. HNL

W meczu 10. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 25 września, drużyna HNK Sibenik przegrała z NK Osijek 0-2 (0-1). Mecz na Stadionie Šubićevac w Szybeniku obejrzało 746 widzów.

10. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2021-09-25 19:05 | Stadion: Stadion Šubićevac | Widzów: 746 | Arbiter: Ante Čuljak
HNK Šibenik
NK Osijek
0
2
I. Fiolić 18'
M. Žaper 82'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 starć jedenastka NK Osijek wygrała 20 razy i zanotowała 10 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników NK Osijek w 18. minucie spotkania, gdy Ivan Fiolić zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Mihretowi Topcagiciowi z drużyny gości. Była to 29. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu NK Osijek.

Drugą połowę jedenastka NK Osijek rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ivana Fiolicia wszedł Šime Gržan. W 55. minucie w zespole NK Osijek doszło do zmiany. Mirlind Daku wszedł za Mihreta Topcagicia.

W 59. minucie kartkę obejrzał Karlo Bartolec z NK Osijek. Chwilę później trener HNK Sibenik postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Stipe Bačelić-Grgić, a murawę opuścił Ivan Delić. W 61. minucie Suad Sahiti został zastąpiony przez Carlosa Torresa.

Po chwili trener NK Osijek postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego László Kleinheislera. Na boisko wszedł Merveille Ndockyt, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka NK Osijek, strzelając kolejnego gola. W 82. minucie wynik ustalił Mihael Žaper. Przy zdobyciu bramki asystował Marin Pilj.

W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Darka Nejašmicia z NK Osijek, a w czwartej minucie doliczonego czasu starcia Antonia Jakoliša z drużyny przeciwnej. W 87. minucie boisko opuścili zawodnicy HNK Sibenik: Christopher Attys, Josip Kvesić, a na ich miejsce weszli Ivica Batarelo, Marcos Mina. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Ivica Ivušić
90′ Antonio Jakoliš
Karlo Bartolec59′
Stefan Perić
Mile Škorić
87′ Ivica Batarelo
Danijel Lončar
87′ Marcos David Mina Lucumí
Petar Bočkaj
Mario Ćurić
Ivan Fiolić  18′ 46′
61′ Suad Sahiti
Vedran Jugović80′
Marin Jakoliš
Amer Hiroš71′
Niko Rak
László Kleinheisler71′
60′ Ivan Delić
Mato Miloš
87′ Josip Kvesić
Šime Gržan46′
87′ Christopher Attys
Merveille Valthy Streeker Ndockyt71′
60′ Stipe Bačelić-Grgić
Marin Pilj71′
Ignacio Daniel Bailone
Mihael Žaper80′  82′
Alexander Zoran Cvetković
Mirlind Daku55′
61′ Carlos Torres
Ramón Nazareno Mierez

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom NK Osijek pokazał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna NK Osijek w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.