HNK Šibenik - HNK Rijeka 0-1 (0-0). Liga chorwacka - 28. kolejka 1. HNL

W spotkaniu 28. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 10 kwietnia, jedenastka HNK Sibenik przegrała z HNK Rijeka 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadionie Šubićevac w Szybeniku.

J. Drmic 72'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 45 meczów zespół HNK Rijeka wygrał 19 razy i zanotował 14 porażek oraz 12 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół HNK Rijeka próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Karlowi Biliciowi z HNK Sibenik. Była to 40. minuta meczu.

W 53. minucie sędzia ukarał kartką Maria Ćuricia, zawodnika gospodarzy. W 60. minucie za Sandra Kulenovicia wszedł Luka Menalo.

W 63. minucie Prince Ampem został zmieniony przez Emira Sahitiego, co miało wzmocnić jedenastkę HNK Sibenik. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Mudražiję na Adriana Libera.

Jedynego gola meczu strzelił Josip Drmić dla drużyny HNK Rijeka. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Adrian Liber.

Kibice HNK Sibenik nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ignacia Bailonego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Karlo Bilić. W 83. minucie kartkę otrzymał Domagoj Pavičić z zespołu gości. Chwilę później trener HNK Rijeka postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Roberta Muricia wszedł João Escoval, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce HNK Rijeka utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie w drużynie HNK Rijeka doszło do zmiany. Sterling Yatékée wszedł za Josipa Drmicia.

Ivan Tomečak
86′ Ivica Batarelo
Luka Capan
40′ 77′ Karlo Bilić
Nino Galović
86′ Josip Kvesić
Daniel Štefulj
Juan Camilo Mesa Antúnez
Adam Gnezda Čerin
63′ Prince Obeng Ampem
Robert Murić88′
53′ Mario Ćurić
Josip Drmić  72′ 88′
Marko Bulat
Robert Mudražija68′
78′ Álvaro Martín de Frías
Domagoj Pavičić83′
Deni Jurić
Sandro Kulenović60′
Nediljko Labrović
Andrej Prskalo
86′ Marcos David Mina Lucumí
Filip Braut
86′ Todor Todoroski
João Rodrigo Pereira Escoval88′
77′ Ignacio Daniel Bailone
Darko Velkovski
Niko Rak
Andrija Vukčević
Nikola Rak
Ivan Lepinjica
78′ Suad Sahiti
Adrian Liber68′
Ivan Laća
Luka Menalo60′
63′ Emir Sahiti
Sterling Yatékée88′

Zespół HNK Rijeka był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze HNK Sibenik dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna HNK Rijeka w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.