HNK Šibenik - Hajduk Split 0-1 (0-0). Liga chorwacka - 17. kolejka 1. HNL

22 stycznia na Stadionie Šubićevac w Szybeniku odbyło się spotkanie 17. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Sibenik i Hajduka Split. Starcie zakończyło się zwycięstwem Hajduka Split 1-0.

T. Teklić 62'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Zespół Hajduka Split wygrał aż 25 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko pięć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Hajduk Split: Darkowi Todoroviciowi w 23. i Toniowi Tekliciowi w 25. minucie.

Jedyną bramkę meczu zdobył Tonio Teklić dla drużyny Hajduka Split. Bramka padła w tej samej minucie. W 66. minucie Dimitrios Diamantakos zastąpił Marina Jakoliša.

Chwilę później trener HNK Sibenik postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Nikola Rak, a murawę opuścił Emir Sahiti. Między 69. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy HNK Sibenik: Mario Ćurić, Josip Kvesić, Martin Pajić, Prince Ampem, na ich miejsce weszli: Isnik Alimi, Todor Todoroski, Álvaro Martín, Ivan Laća. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ádáma Gyurcsó, Tonia Teklicia zajęli: Jairo, Mehmet Nayir. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Isnikowi Alimiemu z HNK Sibenik. Była to 90. minuta pojedynku.

David Čolina
74′ Josip Kvesić
Stefan Simič
81′ Martin Pajić
Darko Todorović23′
Gordon Schildenfeld
Mario Vušković
Marko Bulat
Jani Atanasov
69′ Mario Ćurić
Mijo Caktaš
Juan Camilo Mesa Antúnez
Ádám Gyurcsó74′
84′ Prince Obeng Ampem
Stanko Jurić
Deni Jurić
Tonio Teklić  62′ 25′ 83′
69′ Emir Sahiti
Nihad Mujakić
74′ Todor Todoroski
Stipe Radić
69′ 90′ Isnik Alimi
Mario Čuić
81′ Álvaro Martín de Frías
Darko Nejašmić
69′ Nikola Rak
Jairo de Macedo da Silva74′
Toni Španja
Marin Jakoliš66′
84′ Ivan Laća
Mehmet Umut Nayir83′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Hajduka Split w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.