HNK Šibenik - Dinamo Zagrzeb 1-1 (0-0). Liga chorwacka - 27. kolejka 1. HNL

3 kwietnia na Stadionie Šubićevac w Szybeniku odbył się mecz 27. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Sibenik i Dinamo Zagrzeb. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

L. Majer 70'

Drużyna Dinamo Zagrzeb bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Drużyna Dinamo Zagrzeb wygrała aż 26 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Mario Gavranović z Dinamo Zagrzeb. Była to czwarta minuta pojedynku.

Między 48. a 53. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 61. minucie w zespole Dinamo Zagrzeb doszło do zmiany. Luka Ivanušec wszedł za Iyayiego Atiemwena.

A trener HNK Sibenik wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nikolę Raka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Álvaro Martín. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę.

W tym czasie piłkarze Dinamo Zagrzeb nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy bramkę zdobył Lovro Majer.

W 75. minucie Mario Ćurić zastąpił Prince'a Ampema. W tej samej minucie w zespole HNK Sibenik doszło do zmiany. Ignacio Bailone wszedł za Deniego Juricia.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 77. minucie Juan Mesa wyrównał wynik meczu.

W 79. minucie sędzia przyznał kartkę Prince'owi Ampemowi z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener Dinamo Zagrzeb postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Izet Hajrović, a murawę opuścił Josip Mišić. W 84. minucie Emir Sahiti został zmieniony przez Suada Sahitiego, co miało wzmocnić jedenastkę HNK Sibenik. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maria Gavranovicia na Marka Tolicia.

W doliczonym czasie gry arbiter ukarał kartkami Lovre Rogicia z HNK Sibenik i Izeta Hajrovicia z zespołu gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

HNK Šibenik
90′ Lovre Rogić
Dominik Livaković
48′ Martin Pajić
Marin Leovac
 77′ Juan Camilo Mesa Antúnez
Lovro Majer  70′
51′ 68′ Álvaro Martín de Frías
Josip Mišić80′
84′ Emir Sahiti
Kristijan Jakić
Marko Bulat
Iyayi Believe Atiemwen61′
75′ Mario Ćurić
Mario Gavranović4′ 90′
53′ 75′ Deni Jurić
Stefan Ristovski
68′ Nikola Rak
Robert Lee Burton
84′ Suad Sahiti
Bartol Franjić
75′ 79′ Prince Obeng Ampem
Luka Ivanušec61′
75′ Ignacio Daniel Bailone
Marko Tolić90′
Ivan Laća
Izet Hajrović80′ 90′

Przewaga drużyny Dinamo Zagrzeb w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze HNK Sibenik obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Dinamo Zagrzeb w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.