HNK Rijeka - Nogometni Klub Slaven Belupo 0-1 (0-0). Liga - 5. kolejka

14 sierpnia na Stadionie HNK Rijeka odbyło się starcie 5. kolejki SuperSport HNL pomiędzy drużynami HNK Rijeka i Slavenu Belupo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Slavenu Belupo 1-0. Na stadionie zasiadło 4 087 widzów.

14 sierpnia  na Stadionie HNK Rijeka odbyło się starcie  5. kolejki  SuperSport HNL pomiędzy drużynami HNK Rijeka  i Slavenu Belupo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Slavenu Belupo 1-0. Na stadionie zasiadło 4 087 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Drużyna HNK Rijeka wygrała aż 21 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko trzy.

Już w pierwszych minutach drużyna HNK Rijeka próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 38. minucie Prince Ampem został zmieniony przez Denisa Busnję.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w zespole HNK Rijeka doszło do zmiany. Adrian Liber wszedł za Alena Halilovica. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 61. minucie boisko opuścili piłkarze Slavenu Belupo : Arb Manaj, Ante Crnac, a na ich miejsce weszli Marko Zuljevic, Talys Oliveira. Trener HNK Rijeka postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Nais Djouahrę i na pole gry wprowadził napastnika Jorge Obregona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 65. minucie kartkę dostał Antonio Bosec z Slavenu Belupo.

Jedyną bramkę meczu zdobył Ante Crnac dla jedenastki Slavenu Belupo. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Zoran Kvržić.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Denisowi Busni, zawodnikowi HNK Rijeka. W 73. minucie Niko Galesic został zmieniony przez Maria Vrancica, co miało wzmocnić zespół HNK Rijeka. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Arbera Hoxhę na Josipa Mihalica w 84. minucie. Chwilę później trener Slavenu Belupo postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Maria Marinę wszedł Jakov Basic, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Slavenu Belupo utrzymać prowadzenie.

W 86. minucie w zespole Slavenu Belupo doszło do zmiany. Mateo Kocijan wszedł za Nikolę Jambora.

Drużyna Slavenu Belupo zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka HNK Rijeka dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Slavenu Belupo w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.