HNK Rijeka - NK Osijek 0-0. Liga chorwacka - 31. kolejka 1. HNL

W starciu 31. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 25 kwietnia, zespół HNK Rijeka zremisował z NK Osijek 0-0. Pojedynek odbył się na Stadionie HNK Rijeka.

31. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2021-04-25 17:00 | Stadion: Stadion HNK Rijeka | Arbiter: Fran Jović
HNK Rijeka
NK Osijek
0
0

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół NK Osijek zajmował drugie, natomiast drużyna HNK Rijeka - trzecie miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 82 mecze zespół HNK Rijeka wygrał 32 razy i zanotował 30 porażek oraz 20 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ante Ercega z NK Osijek, a w 26. minucie Lukę Capan z drużyny przeciwnej.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu żółtą kartkę otrzymał Franko Andrijašević z HNK Rijeka. W 58. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy.

W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vedrana Jugovicia z NK Osijek, a w 61. minucie Stjepana Lončara z drużyny przeciwnej. Kibice HNK Rijeka nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sandra Kulenovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Josip Drmić. W 73. minucie za Ante Ercega wszedł Ivan Santini.

Chwilę później trener NK Osijek postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Dmytro Lopa, a murawę opuścił Yevgen Cheberko. Między 75. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom NK Osijek i dwie drużynie przeciwnej. W 75. minucie w drużynie HNK Rijeka doszło do zmiany. Luka Menalo wszedł za Daniela Štefulja.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Danijel Lončar, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

Ivica Ivušić
26′ Luka Capan
Danijel Lončar75′ 90′
79′ Hrvoje Smolčić
Igor Silva de Almeida
61′ Stjepan Lončar
Petar Bočkaj
75′ Daniel Štefulj
Marin Pilj
46′ Franko Andrijašević
Ante Erceg14′ 73′
58′ (k.) 84′ Robert Murić
Damjan Bohar
71′ Josip Drmić
Dmytro Lopa74′
71′ Sandro Kulenović
Josip Vuković
75′ Luka Menalo
Ivan Santini73′ 77′
Sterling Yatékée

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze NK Osijek obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy pięć żółtych.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Zespół NK Osijek w drugiej połowie także wymienił dwóch graczy.