HNK Rijeka - Lokomotiva Zagrzeb 3-0 (3-0). Liga chorwacka - 29. kolejka 1. HNL

17 kwietnia na Stadionie HNK Rijeka odbył się pojedynek 29. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Rijeka i Lokomotivy Zagrzeb. Mecz zakończył się zwycięstwem HNK Rijeka 3-0.

S. Kulenović 12',31'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Lokomotivy Zagrzeb plącze się na dole tabeli zajmując 10. miejsce, za to zespół HNK Rijeka zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Drużyna HNK Rijeka wygrała aż 22 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HNK Rijeka w 10. minucie spotkania, gdy Robert Murić strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Sandro Kulenović.

Jedenastka Lokomotivy Zagrzeb ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 12. minucie wynik na 2-0 podwyższył Sandro Kulenović. Asystę zaliczył Adam Gnezda.

W 31. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Sandro Kulenović z HNK Rijeka. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Lokomotivy Zagrzeb wyszła w zmienionym składzie, za Mate Maleša wszedł Enis Çokaj. Trener Lokomotivy Zagrzeb wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Roka Šimicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Antonio Marin.

W 71. minucie za Lukę Menalę wszedł Adrian Liber. Chwilę później trener HNK Rijeka postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Robert Mudražija, a murawę opuścił Adam Gnezda. Między 72. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy HNK Rijeka: Sandro Kulenović, Robert Murić, Franko Andrijašević, na ich miejsce weszli: Sterling Yatékée, Domagoj Pavičić, Ivan Lepinjica. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lukasa Kačavendy, Olivera Petraka, Irfana Hadžicia zajęli: Sherif Kallaku, Branimir Cipetić, Alan Bonansea.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Mateo Mariciowi z Lokomotivy Zagrzeb. Była to 75. minuta starcia. W drugiej połowie nie padły bramki.

Mario Musa
72′ Adam Gnezda Čerin
Oliver Petrak72′
 10′ 78′ Robert Murić
Lukas Kačavenda72′
71′ Luka Menalo
Mate Maleš46′
Stjepan Lončar
Moutir Chajia
88′ Franko Andrijašević
Irfan Hadžić82′
 12′, 31′ 78′ Sandro Kulenović
Kemal Osmanković
88′ Ivan Lepinjica
Enis Çokaj46′
71′ Adrian Liber
Sherif Kallaku72′
72′ Robert Mudražija
Alan Leonel Bonansea82′
78′ Domagoj Pavičić
Roko Šimić64′
78′ Sterling Yatékée
Luka Stojković

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Lokomotivy Zagrzeb przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.