HNK Rijeka - Lokomotiva Zagrzeb 1-2 (0-1). Liga chorwacka - 4. kolejka 1. HNL

W pojedynku 4. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 20 października, jedenastka HNK Rijeka przegrała z Lokomotivą Zagrzeb 1-2 (0-1). Mecz na Stadionie HNK Rijeka obejrzało 2 361 widzów.

4. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2021-10-20 17:00 | Stadion: Stadion HNK Rijeka | Widzów: 2361 | Arbiter: Dario Kulušić
M. Dabro 58'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 spotkań drużyna HNK Rijeka wygrała 23 razy i zanotowała 11 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Lokomotivy Zagrzeb nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Ivan Miličević. Sytuację bramkową stworzył Silvio Goričan.

Między 26. a 36. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lokomotivy Zagrzeb.

Drugą połowę drużyna HNK Rijeka rozpoczęła w zmienionym składzie, za Adriana Libera wszedł Prince Ampem. Trener HNK Rijeka postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jorge Obregón, a murawę opuścił João Escoval.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Lokomotivy Zagrzeb, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie wynik na 0-2 podwyższył Marko Dabro. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli. Asystę przy bramce zaliczył Aliyu Ibrahim.

W 62. minucie w jedenastce HNK Rijeka doszło do zmiany. Matej Vuk wszedł za Harisa Vučkiča. W tej samej minucie Issah Abass został zmieniony przez Roka Jurišicia. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom HNK Rijeka: Jorge Obregónowi w 64. i Rokowi Jurišiciowi w 68. minucie.

W 72. minucie Darko Velkovski został zmieniony przez Ivana Lepinjicę, co miało wzmocnić drużynę HNK Rijeka. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Silvia Goričana na Sandra Kulenovicia. Po chwili trener Lokomotivy Zagrzeb postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Marka Dabrę wszedł Josip Pivarić, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Lokomotivy Zagrzeb utrzymać prowadzenie.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 75 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Josip Drmić. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Andrija Vukčević.

W 86. minucie w zespole Lokomotivy Zagrzeb doszło do zmiany. Raul Florucz wszedł za Aliyu Ibrahima. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu kartkę otrzymał Branimir Cipetić z jedenastki gości. Zespołowi HNK Rijeka zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Lokomotivy Zagrzeb.

Ivan Nevistić
26′ 46′ João Rodrigo Pereira Escoval
Branimir Cipetić88′
72′ Darko Velkovski
Jon Mersinaj
Anton Krešić
Justin de Haas
Andrija Vukčević
Ivan Miličević  16′
46′ Adrian Liber
Enis Çokaj36′
Robert Murić
Aliyu Ibrahim86′
62′ Issah Abass
Silvio Goričan75′
Adam Gnezda Čerin
Mateo Marić
62′ Haris Vučkič
Lukas Kačavenda
 82′ Josip Drmić
Marko Dabro  58′ 28′ 81′
Nediljko Labrović
Krševan Santini
62′ 68′ Roko Jurišić
Marko Đira
Hrvoje Smolčić
Mario Musa
72′ Ivan Lepinjica
Josip Pivarić81′
46′ 64′ Jorge Leonardo Obregón Rojas
Raul Alexander Florucz86′
Domagoj Pavičić
Luka Stojković
Mato Stanić
Arbër Hoxha
46′ Prince Obeng Ampem
Sandro Kulenović75′
62′ Matej Vuk
Marko Vranjković

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Drużyna HNK Rijeka w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.