HNK Rijeka - Istra Pula 2-0 (0-0). Liga chorwacka - 2. kolejka 1. HNL

W starciu 2. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 25 lipca, zespół HNK Rijeka zwyciężył z Istrą Pula 2-0 (0-0). Mecz na Stadionie HNK Rijeka obejrzało 2 015 widzów.

2. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2021-07-25 18:55 | Stadion: Stadion HNK Rijeka | Widzów: 2015 | Arbiter: Fran Jović
HNK Rijeka
Istra Pula
2
0
J. Drmic 78',82'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 46 spotkań drużyna HNK Rijeka wygrała 31 razy i zanotowała cztery porażki oraz 11 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 17. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości.

Na drugą połowę zespół HNK Rijeka wyszedł w zmienionym składzie, za Andryję Vukčevicia wszedł Jorge Obregón. W 66. minucie za Roberta Mudražiję wszedł Ivan Lepinjica.

W 67. minucie w drużynie Istry Pula doszło do zmiany. Dion Beljo wszedł za Miroslava Iličicia. Po chwili trener Istry Pula postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Damjana Daničicia wszedł Luka Marin, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gości nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HNK Rijeka w 78. minucie spotkania, gdy Josip Drmić strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Ivan Tomečak.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Jorge Obregónowi, piłkarzowi gospodarzy.

Prawie natychmiast Josip Drmić wywołał eksplozję radości wśród kibiców HNK Rijeka, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie pojedynku. Asystę przy golu zaliczył Domagoj Pavičić.

W 84. minucie Frano Mlinar został zmieniony przez Roberta Miškovicia, a za Antonia Pererę wszedł na boisko Antonio Siljan, co miało wzmocnić drużynę Istry Pula. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josipa Drmicia na Nika Galesica. W doliczonej piątej minucie meczu sędzia pokazał kartkę Antoniowi Siljanowi z jedenastki gości. W szóstej minucie doliczonego czasu spotkania karnego dla HNK Rijeka nie wykorzystał Domagoj Pavičić. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Antonio Perera Calderón44′ 85′
66′ Robert Mudražija
Frano Mlinar84′
46′ Andrija Vukčević
Slavko Blagojević17′
90′ (k.) Domagoj Pavičić
Mateo Lisica
 78′, 82′ 90′ Josip Drmić
João Pedro Eira Antunes da Silva
90′ Niko Galesic
Luka Hujber
Nino Galović
Luka Marin77′
João Rodrigo Pereira Escoval
Fran Vujnović
66′ Ivan Lepinjica
Robert Mišković84′
46′ 81′ Jorge Leonardo Obregón Rojas
Antonio Siljan85′ 90′
Bernard Karrica
Dion Drena Beljo67′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom HNK Rijeka, natomiast piłkarzom gości pokazał cztery.

Jedenastka HNK Rijeka w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.