HNK Rijeka - HNK Šibenik 2-2 (1-2). Liga chorwacka - 19. kolejka 1. HNL

3 lutego na Stadionie HNK Rijeka odbyło się starcie 19. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Rijeka i HNK Sibenik. Mecz zakończył się remisem 2-2.

D. Jurić 32'

Zespół HNK Rijeka bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 44 pojedynki zespół HNK Rijeka wygrał 19 razy i zanotował 14 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HNK Sibenik w 27. minucie spotkania, gdy Emir Sahiti strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedenastka HNK Rijeka ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Deni Jurić. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Piłkarze HNK Rijeka szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 34. minucie bramkę kontaktową zdobył Domagoj Pavičić.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka HNK Rijeka rozpoczęła w zmienionym składzie, za Daniela Štefulja wszedł Robert Murić. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Zoran Arsenić z HNK Rijeka.

W 63. minucie za Domagoja Pavičicia wszedł Robert Mudražija. W tej samej minucie trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy, w zespole HNK Rijeka za Luki Menalo wszedł Sandro Kulenović, a w drużynie HNK Sibenik Nikola Rak zmienił Maria Ćuricia. Niedługo później trener HNK Sibenik postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Álvaro Martín, a murawę opuścił Emir Sahiti.

A trener HNK Rijeka wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sterlinga Yatékéego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Stjepan Lončar. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 88. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nina Galovicia z HNK Rijeka, a w 10. minucie doliczonego czasu meczu Todora Todoroskiego z drużyny przeciwnej. Minus siedem minut później w jedenastce HNK Sibenik doszło do zmiany. Todor Todoroski wszedł za Marka Bulata. W 11. minucie doliczonego czasu starcia Franko Andrijašević wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Nediljko Labrović
48′ Zoran Arsenić
Boris Pandża
Hrvoje Smolčić
Karlo Bilić
88′ Nino Galović
Gordon Schildenfeld
Adam Gnezda Čerin
Isnik Alimi
Ivan Tomečak
Martin Pajić
83′ Stjepan Lončar
Marko Bulat90′
46′ Daniel Štefulj
Josip Kvesić
 34′ 64′ Domagoj Pavičić
Nikola Rak63′
 90′ (k.) Franko Andrijašević
Deni Jurić  32′
64′ Luka Menalo
Todor Todoroski90′ 90′
64′ Robert Mudražija
Mario Ćurić63′
46′ Robert Murić
Álvaro Martín de Frías76′
64′ Sandro Kulenović
Toni Španja
83′ Sterling Yatékée
Ivan Laća

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla drużyny HNK Rijeka, mimo że oddała ona siedem celnych strzałów.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna HNK Sibenik w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.