HNK Rijeka - Hajduk Split 0-1 (0-0). Liga chorwacka - 23. kolejka 1. HNL

27 lutego na Stadionie HNK Rijeka odbył się mecz 23. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Rijeka i Hajduka Split. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Hajduka Split 1-0.

U. Nayir 72'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna HNK Rijeka zajmowała czwartą, natomiast zespół Hajduka Split - piątą pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 81 spotkań drużyna Hajduka Split wygrała 29 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 23 remisy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Sterlingowi Yatékéemu z HNK Rijeka. Była to 11. minuta pojedynku.

Drugą połowę jedenastka HNK Rijeka rozpoczęła w zmienionym składzie, za Darka Velkovskiego wszedł Niko Galesic. W 55. minucie Darko Nejašmić został zastąpiony przez Stanka Juricia.

W tej samej minucie w drużynie Hajduka Split doszło do zmiany. Alexander Kačaniklić wszedł za Tonia Teklicia. Chwilę później trener HNK Rijeka postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Robert Murić, a murawę opuścił Adam Gnezda.

Dopiero w drugiej połowie Mehmet Nayir wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hajduka Split, zdobywając bramkę w 72. minucie meczu. W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Josip Drmić, Ivan Lepinjica, a na ich miejsce weszli Sterling Yatékée, Robert Mudražija.

A kibice Hajduka Split nie mogli już doczekać się wprowadzenia Janiego Atanasova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Marko Livaja. W 80. minucie w drużynie Hajduka Split doszło do zmiany. Marin Jakoliš wszedł za Darka Todorovicia.

Nihad Mujakić
46′ Darko Velkovski
Stefan Simič
Daniel Štefulj
Marco Ezio Fossati
60′ Adam Gnezda Čerin
Darko Todorović80′
Ivan Tomečak
Ivan Dolček
90′ (k.) Franko Andrijašević
Darko Nejašmić56′
73′ Robert Mudražija
Tonio Teklić55′
Stjepan Lončar
Mehmet Umut Nayir  72′
11′ 73′ Sterling Yatékée
Marko Livaja80′
Andrej Prskalo
Josip Posavec
Filip Braut
David Čolina
46′ Niko Galesic
Luka Škaričić
Roko Jurišić
Jani Atanasov80′
Andrija Vukčević
Mario Čuić
73′ Ivan Lepinjica
Stanko Jurić56′
60′ Robert Murić
Alexander Kačaniklić55′
73′ Josip Drmić
Jairo de Macedo da Silva
Luka Menalo
Marin Jakoliš80′

Zespół HNK Rijeka miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom HNK Rijeka przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.